Graham McTavish na planie „House of the Dragon”. Nowe zdjęcia potwierdzają obecność smoków

W Wielkiej Brytanii cały czas trwają jeszcze prace na planie pierwszego sezonu serialu „House of the Dragon”. Do sieci trafiły właśnie nowe zdjęcia pokazujące, jak w produkcji będącej prequelem „Gry o Tron” wypadają Graham McTavish oraz Emily Carey.

Ekipa zdjęciowa serialu pracuje aktualnie w Derbyshire w Anglii, a na planie zauważony został niedawno Graham McTavish znany widzom seriali „Outlander” oraz „Kaznodzieja”. Nie wiemy jeszcze, w kogo wciela się McTavish, ale na planie zauważony został w pełnej zbroi rycerza.

W scenie z jego udziałem obecna była także Emily Carey wcielająca się w młodą wersję Alicent Hightower granej przez Olivię Cooke. Na planie pojawiła się także australijska aktorka Milly Alcock wcielająca się w rolę młodej księżniczki Rhyry Targaryen. Na jednym ze zdjęć widzimy, jak aktorka stoi obok makiety, która ma zostać zamieniona za pomocą efektów specjalnych w smoka.

Pierwszy sezon serialu „House of the Dragon” złoży się z 10 odcinków i skupi się na pięciu głównych bohaterach. Będą nimi król Viserys Targaryen (Paddy Considine), Alicent Hightower (Olivia Cooke) oraz wspomniana księżniczka Rhaenyra Targaryen (Emma D'Arcy) i książe Daemon Targaryen (Matt Smith), a także Corlys Velaryon, który stanie się Namiestnikiem Królowej Rhaenyry Targaryen podczas Tańca Smoków.

zdj. HBO