Grał Elvisa – teraz ruszy „Ścieżkami północy”. Nowa rola Jacoba Elordiego zapowiada się ciekawie

Amazon pracuje nad następną oryginalną serią platformy streamingowej Prime Video. Z nowego raportu dowiedzieliśmy się, że do obsady „The Narrow Road to the Deep North”, w której jest już Jacob Elordi („Priscilla”, „Euforia”) dołączyli gwiazdorzy „Belfastu” i „Mothering Sunday”

Nowe nazwiska w obsadzie adaptacji „Ścieżek północy”. O czym opowie serial Amazona?

Akcja zapowiadanej od dłuższego czasu, nowej serii streamera zostanie osadzona w realiach II wojny światowej. Jacob Elordi wciela się w Dorrigo Evansa, chirurga wojskowego, którego równie krótki, co zakazany romans z Amy, młodą żoną jego wuja, prześladuje go przez mroczne dni, kiedy ten stara się odnaleźć w roli przywódcy ludzi przetrzymywanych w tajsko-birmańskim obozie jeńców. Serial powstanie na motywach szóstej książki autorstwa Richarda Flanagana. Tekst australijskiego autora został nagrodzony prestiżową Nagrodą Bookera w 2014 roku.

W ramach nowego raportu zamieszczonego na łamach serwisu Deadline potwierdzono, że do Elordiego dołączyła dwójka nowych aktorów. Z „The Narrow Road to the Deep North” związali się Ciarán Hinds (znany między innymi z „Belfastu”, „Angielki” oraz „Aż poleje się krew”) i Odessa Young („Mothering Sunday”, „Assassination Nation” i „Powrót”). Hindsowi przypadnie rola starszej wersji Dorrigo Evansa – część akcji rozegra się w latach 80. ubiegłego wieku. Z kolei Young sportretuje postać Amy.

W serialu pojawią się też Olivia DeJonge („Elvis”), Heather Mitchell („Love Me”), Thomas Weatherall („Szkoła złamanych serc”), Shô Kasamtsu („Tokyo Vice”), Charles An („Pacific Rim: Uprising”) i Simon Baker („Limbo”). 

Nad realizacją czuwają: Jo Porter („Piknik pod Wiszącą Skałą”), Rachel Gardner („Slow West”) oraz Justin Kurzel znany z „Makbeta” z Michaelem Fassbenderem. Scenariusz opracował zaś Shaun Grant, autor „Penguin Bloom: Niesamowitej historii Sam Bloom” i jednego z odcinków „Mindhuntera”. Z poprzednich doniesień o serialu dowiedzieliśmy się, że na adaptację „The Narrow Road To The Deep North” złoży się pięć odcinków. Prace na planie produkcji toczyć się bedą na terenie Australii

Źródło: Deadline / zdj. depositphotos / Xavier Collin