Gratka dla fanów „Glass Onion”: na Netfliksie pojawi się wersja z komentarzem reżysera

Rian Johnson odsłoni przed widzami kilka warstw swojej ostatniej filmowej intrygi. Ogłoszono, że do oferty Netfliksa już dziś trafi specjalna wersja „Glass Onion: Filmu z serii Na noże”, wzbogacona o komentarz reżysera. Z tej okazji pokazano też nowy plakat.

Pierwsze wzmianki o planowanej przez Netfliksa wersji z komentarzem padły jeszcze w grudniu ubiegłego roku, przy okazji streamingowej premiery filmu. Rian Johnson podkreślił wówczas, że liczy na przekonanie włodarzy platformy do wydania „Glass Onion” na nośnikach fizycznych. Obecna zapowiedź Netfliksa wskazuje wprawdzie, że filmu pewnie nie zobaczymy w wydaniach domowych, ale otrzymamy dostęp do streamowania wariantu zaopatrzonego w ścieżkę dźwiękową z komentarzem Johnsona. Przedstawiciele platformy doprecyzowali też, że w ofercie amerykańskiego Netfliksa film w tej wersji zadebiutuje już dziś, około godziny 19 polskiego czasu (na chwilę obecną nie potwierdzono, czy w tym samym czasie komentarz trafi też do polskiego Netfliksa).

Rzućcie okiem na przygotowany z tej okazji nowy plakatGlass Onion”.

Sprawdź też: Rekwizyty i kostiumy z „Wszystko wszędzie naraz” trafią na sprzedaż. A24 ogłasza charytatywną aukcję

Przypomnijmy, że w grudniu Rian Johnson ujawnił też, że rozpoczął już pracę nad scenariuszem do kolejnej filmowej intrygi z udziałem Benoit Blanca. Twórca nie ukrywał jednak, że premiery filmu z powracającym do docenionej przez miłośników klasycznych kryminałów roli Danielem Craigiem możemy spodziewać się dopiero za kilka latNa  „Glass Onion” trzeba było poczekać aż trzy lata, ale w międzyczasie Johnson pracował jeszcze nad serialem kryminalnym „Poker Face” dla platformy Peacock (który – miejmy nadzieję – trafi na pewnym etapie do polskiej oferty SkyShowtime). Możemy więc założyć, że jeśli tym razem żaden inny projekt nie będzie zajmował czasu Johnsonowi, to debiutu trzeciej odsłony cyklu możemy spodziewać się nieco wcześniej, niż można było pierwotnie założyć. W najbardziej optymistycznym przypadku premiera kolejnej części franczyzy „Na Noże” pojawi się w 2024 roku. 

Źródło: Comicbook / zdj. Netflix