Gutek Film pokaże nowy film Jerzego Skolimowskiego w polskich kinach. Zobaczcie pierwsze zdjęcie z „Io”

Polski dystrybutor Gutek Film poinformował, że wyświetli najnowszy film w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, twórcy takich obrazów jak „Cztery noce z Anną” czy „Na samym dnie”. Produkcja zatytułowana „Io” walczy o Złotą Palmę w rozpoczynającym się dzisiaj konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Z tej okazji otrzymaliśmy również pierwsze zdjęcie filmu.

Nowy film Jerzego Skolimowskiego. O czym opowie „Io”?

Tym razem bohaterem Skolimowskiego jest... osioł. „Io” to historia, która zaczyna się w polskim cyrku, a kończy we włoskiej rzeźniPrzekazywane z rąk do rąk zwierzę spotyka na swej drodze zarówno ludzi dobrych, jak i złych. Opowieść jest filmową alegorią, opowiadającą o losach prostego osiołka w coraz bardziej zawiłej współczesności. Pozbawiony kontroli nad własnym losem podróżuje z kraju do kraju. Przez jego bezbronne i bezkrytyczne oczy zaobserwujemy pełne spektrum ludzkich zachowań.

Tytuł filmu „Io” (w angielskiej wersji „Eo”) nawiązuje do dźwięku, jaki wydają osły. Na ekranie zwierzęciu towarzyszyć będą m.in. Sandra Drzymalska („Sexify”), Mateusz Kościukiewicz („Twarz”), Isabelle Huppert („Elle”) oraz muzyk Tomasz Organek, dla którego udział w produkcji jest debiutem aktorskim.

Sprawdź też: Park Chan-Wook wraca do Cannes z nowym filmem. Oto zwiastun i fragmenty thrillera „Decision To Leave”

Światowa premiera nowego filmu Skolimowskiego odbędzie się w Grand Théâtre Lumière już w najbliższy czwartek, tj. 19 maja.

75. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes potrwa od 17 do 28 maja.

Io Gutek Film.jpg

Źródło: Gutek Film / Crew-United / Zdj. Kino Świat / Gutek Film