Gwendoline Christie zagra w serialu „Sandman” od Netfliksa

Gwendoline Christie będzie najprawdopodobniej jedną z gwiazd serialowej adaptacji komiksowej serii „Sandman”, za którą odpowiada platforma Netflix.

Nie ujawniono, w kogo wcieli się gwiazda serialu „Gra o Tron”, ale w ramach spekulacji Gwendoline Christie łączona jest z rolą jednego z przedstawicieli rasy The Endless będących ucieleśnieniem potężnych sił natury. Aktorka postrzegana jest przede wszystkim jako kandydatka do wcielenia się w uosobienie Pragnienia.

Serialowa adaptacja Netfliksa wprowadzi spore zmiany względem materiału źródłowego i przystosuje historię głównego bohatera do realiów XXI wieku. Otrzymaliśmy już potwierdzenie, że akcja serialu zabierze nas do 2021 roku. Jak na razie nie wiemy, kiedy serial zadebiutuje na platformie Netflix i ile odcinków będzie liczył pierwszy sezon, ale możemy zakładać, że premiera nastąpi w drugiej połowie 2021 roku. Prace na planie mają wystartować w październiku.

Scenarzystą i showrunnerem serialu jest Allan Heinberg pracujący między innymi przy scenariuszu do filmowych przygód Wonder Woman.

źródło: discussingfilm.net / zdj. HBO