Gwiazda „Cobra Kai” wystąpi w nowym filmie w reżyserii George’a Clooneya

W obsadzie następnego reżyserskiego przedsięwzięcia George'a Clooneya znalazła się nowa aktorka. W ekranizacji bestsellerowej powieści „The Boys in the Boat” zobaczymy gwiazdę serialu „Cobra Kai”, Courtney Henggeler.

Aktorka, która w produkcji Netfliksa wciela się w rolę Amandy LaRusso pojawi się w filmie obok Calluma Turnera znanego między innymi z widowiska „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Clooney zajmie się reżyserią wraz z Grantem Heslovem („Operacja Argo”), z którym współprowadzą wytwórnię Smokehouse Pictures.

Sprawdź też: „Ticket to Paradise” – komedia Universala z Georgem Clooneyem i Julią Roberts zawiesza prace na planie

Film powstaje dla MGM, natomiast autorem scenariusza — po pierwszym drafcie według pióra Chrisa Weitza — jest Mark L. Smith („Zjawa”). Tekst oparto na bestsellerowej powieści Daniela Jamesa Browna, której pełny tytuł to „The Boys in the Boat: Nine Americans and their Epic Quest for Gold at the 1936 Berlin Olympics”. Książka podejmuje triumfalną historię męskiej drużyny wioślarskiej Uniwersytetu Waszyngtońskiego, która zadziwiła świat, zdobywając złoto na Olimpiadzie w Berlinie w 1936 roku. Jeszcze w 2011 roku prawa do adaptacji nabyła firma The Weinstein Company. Na reżysera produkcji mianowany był wówczas Kenneth Branagh („Belfast”). 

Źródło: Screen Rant / zdj. Warner Bros.