Gwiazda „Dunkierki” na pierwszej fotce z widowiska o I wojnie światowej

W sieci pojawiła się pierwsza fotka z zapowiedzianego przed paroma miesiącami dramatu osadzonego w realiach I wojny światowej. W „Benediction” na ekranie pojawią się między innymi Geraldine James („Downton Abbey”), Jeremy Irvine („Czas wojny”) i Simon Russell Beale („Śmierć Stalina”). Zdjęcie ujawnia filmowy wygląd aktora Jacka Lowdena („Dunkierka”).

Za reżyserię „Benediction” odpowiada Terence Davies. Film będzie biografią Siefrieda Sassoona, odznaczonego Orderem Imperium Brytyjskiego żołnierza, poety i autora licznych antywojennych wierszy o wydźwięku satyrycznym. W żołnierza wcielą się w filmie dwaj aktorzy – młodszą wersję zagra Lowden, zaś starszego będzie portretował Peter Capaldi („Doktor Who”).

Zdjęcia do dramatu zostały niedawno zakończone na planie w Wielkiej Brytanii. Wytwórnia planuje pokazać film potencjalnym dystrybutorom podczas przyszłotygodniowego American Film Market. Produkują Michael Elliott z ramienia EMU Films. Projekt został sfinansowany przez BBC Films, M.Y.R.A. Entertainment, Lipsync i BFI

FCFC20FC-9074-4820-B6FC-F6D22A22B10D.jpeg

Źródło: Deadline / zdj. Warner Bros. / BFI / BBC