Gwiazda „Locke & Key” w obsadzie adaptacji celebrowanego opowiadania „Kociarz”

Emilia Jones („Locke & Key”) i Nicholas Braun („Sukcesja”) dołączyli do obsady nowego thrillera psychologicznego zatytułowanego „Cat Person”. Film będzie adaptacją głośnego opowiadania Kristen Roupenian z 2017 roku.

Opowiadanie „Kociarz” debiutowało w „New Yorkerze”, gdzie przeczytane zostało rekordowe dwa miliony razy, stając się najpopularniejszą opowieścią zamieszczoną na łamach magazynu. Krótka historia doczekała się też publikacji w polskim przekładzie, w ramach zbioru opowiadań o tym samym tytule. Polski wydawca opisał zamieszczoną w zbiorze prozę Roupenian jako „opowieści o pożądaniu i wstręcie, seksie i samotności, zagubieniu i poczuciu winy w erze Instagrama, Tindera i #MeToo”. 

Tytułowa historia podejmuje krótką relację między Margot, dwudziestoletnią studentką college'u i Roberta, starszym mężczyzną, będącym stałym bywalcem kina, w którym pracuje Margot. 

Za reżyserię filmu odpowie Susanna Fogel („Stewardesa”). Scenariusz przygotowała Michelle Ashford („Masters of Sex”). Produkuje Studiocanal i Imperative. Projekt zostanie przedstawiony dystrybutorom podczas wirtualnego rynku w Cannes

Źródło: Deadline / Muza / zdj. Netflix