Gwiazda „Najgorszego człowieka na świecie” dołącza do Pedra Pascala. Chodzi o nowy projekt twórcy „Barbarzyńców”

Kolejne nazwisko związało się z nadchodzącym projektem Zacha Creggera, twórcy znakomicie przyjętego horroru „Barbarzyńcy”. Tym razem ujawniono, że obok grającego główną rolę Pedra Pascala znajdzie się Renate Reinsve. Norweską aktorkę znacie przede wszystkim z nominowanego do ubiegłorocznego Oscara dramatu „Najgorszy człowiek na świecie”.

Film opisywany jest jako wielopłaszczyznowa epopeja grozy skupiona wokół czarów i zaginionych dzieci. Uprzednio projekt był opisywany mianem horroru pokrewnego charakterystyce „Magnolii” Paula Thomasa Andersona. Z najnowszego raportu serwisu The Hollywood Reporter wynika, że Renate Reinsve związała się z jedną z głównych ról filmu, obok Pedra Pascala. Opis obu postaci nie został jeszcze upubliczniony. Dodajmy jednak, że jeszcze w marcu tego roku w sieci pojawiły się wieści o obsadzeniu w filmie Rooney Mary („Zaułek koszmarów”). Nowy raport nie wspomina jednak o udziale tej aktorki, więc możemy przypuszczać, że to właśnie jej rola powędrowała ostatecznie do Reinsve. 

Sprawdź też: Najkrwawsze nagrody filmowe rozdane. Poznajcie laureatów tegorocznej odsłony Fangoria Chainsaw Awards

W następstwie prawnej batalii wokół „Weapons” dystrybucyjne prawa do następnego horroru Creggera ostatecznie trafiły do — należącej do spółki Warner Bros. — wytwórni New Line Cinema. Prace na planie filmu mają ruszyć w lipcu tego roku.

Źródło: The Hollywood Reporter / zdj. Warner Bros.