Gwiazda „Opowieści podręcznej” dołącza do nowego „Egzorcysty”. Co wiemy o nowej trylogii horrorów?

Ann Dowd, nagrodzona statuetką Emmy gwiazda takich telewizyjnych tytułów jak „Opowieść podręcznej” czy „Pozostawieni”, dołączyła do kontynuacji legendarnego horroru „Egzorcysta” od Davida Gordona Greena, autora najnowszej trylogii grozy osadzonej w uniwersum „Halloween”. 

Co wiemy o nowej trylogii „Egzorcysty” od Davida Gordona Greena?

Dowd dołączyła tym samym do obsady, w której znajdują się obsadzeni wcześniej Leslie Odom Jr. („Morderstwo w Orient Expressie”) oraz Ellen Burstyn („Requiem dla snu”) powracająca do roli Chris MacNeil z oryginalnego filmu z 1973 roku. W połowie ubiegłego roku ogłoszono, że „Egzorcysta” powróci w formie nowej trylogii, za którą Universal zapłacił 400 milionów dolarów

Pierwsza z trzech części nowego „Egzorcysty” ma skupić się na historii ojca poszukującego ratunku dla swojego opętanego dziecka. Bohater, w którego wciela się Odom Jr. trafia do MacNeil, matki Regan, która została opętana w pierwszej produkcji serii. Nowy film ma zatem kontynuować wątki wprowadzone w klasycznym horrorze Williama Friedkina, a zarazem wymazać część wydarzeń z bezpośrednich kontynuacji oryginału, których ogółem stworzono cztery.

Nad nowym „Egzorcystą” czuwa David Gordon Green jako reżyser, producent wykonawczy, a także współautor scenariusza do pierwszej odsłony trylogii grozy. Skrypt do premierowej części tworzony jest wspólnie z Peterem Sattlerem („Broken Diamonds”). Za stworzenie nowej opowieści odpowiadają Green, Scott Teems oraz Danny McBride, czyli trio pracujące nad rebootemHalloween”. 

Sprawdź też: „Nie!” to najambitniejsze dzieło Jordana Peele’a”? Krytycy zachwyceni nowym dreszczowcem reżysera „Uciekaj!”

„Egzorcysta” – kiedy premiera pierwszej części nowej trylogii?

Premiera pierwszego „Egzorcysty” została zaplanowana na 13 października 2023 roku.

Źródło: Variety / Zdj. Hulu