Gwiazda „Rodu smoka” odchodzi z thrillera o rosyjskiej dziennikarce Annie Politkowskiej. Kto zastąpił aktorkę?

Emma D'Arcy, czyli ekranowa Rhaenyra Targaryen z „Rodu smoka” rozstała się thrillerem poświęconym rosyjskiej dziennikarce Annie Politowskiej. Zastąpiła ją Naomi Battrick znana z występów w takich tytułach jak „Skandal w angielskim stylu” czy „Przekraczając granice”. Gwiazda spin-offu „Gry o tron” zmuszona była zrezygnować z udziału w projekcie z powodu napiętego grafiku.

Politowska urodziła się w Nowym Jorku w 1958 roku jako Anna Mazepa. W latach 90. kobieta rozpoczęła dziennikarską działalność wymierzoną w ówczesną administrację rosyjską. Zwracała uwagę przede wszystkim na łamanie praw człowieka przez władzę na terenie Czeczenii, a w kolejnych latach otwarcie krytykowała samego prezydenta Rosji. Politowskiej często grożono śmiercią, a w 2004 roku miała zostać przeprowadzona próba jej otrucia

Dziennikarka została zastrzelona 7 października 2006 roku w centrum Moskwy. Sprawców jednak nigdy nie ustalono. Jedna z teorii sugeruje, że za jej śmierć odpowiedzialne są tajne służby, a morderstwo miało być prezentem dla Putina, który tego dnia obchodzi swoje urodziny

Sprawdź też: „Goście” – recenzja filmu. Horror rutyny

Rola przejęta po D'Arcy przez Battrick dotyczy postaci Very Politowskiej, córki Anny. W dziennikarkę wcieli się Maxine Peake („Teoria wszystkiego”). Obok niej na ekranie pojawią się m.in. Ciaran Hinds („Belfast”) jako Dmitrij Muratow, redaktor gazety, Jason Icaacs (seria „Harry Potter”) jako mąż Politowskiej, a także Harry Lawtey („Industry”) i Ellie Bamber („Willow”). 

Film reżyseruje James Strong, twórca mający na koncie pracę nad takimi serialami jak „Broadchurch” czy „Targowisko próżności”. Autorem scenariusza jest z kolei Eric Poppen („Droga do piekła”). Prace na planie thrillera ruszyły kilka tygodni temu w Wielkiej Brytanii i Łotwie.

Źródło: Deadline / Zdj. HBO Max