Gwiazda „Sherlocka” w obsadzie finałowego sezonu „Mrocznych materii”

Następne dwa nazwiska dołączyły do znajdującego się obecnie w fazie zdjęciowej finałowego sezonu serialu „Mroczne materie”. W produkcji BBC i HBO pojawią się Jonathan Aris („Sherlock”) i Sian Clifford („Fleabag”)

Aktorzy wcielą się w role kolejno komandora Roke'a i agentki Salmakia, dwójki szpiegów z rasy Gallivespian, czyli tak zwanych małych ludzi. Spośród obsady wcześniejszych sezonów, w nowych odcinkach pojawią się Ruth Wilson, Simone Kirby, Will Keen, Jade Anouka, Ruta Gedminstas i James McAvoy. Pośród nowych aktorów znaleźli się też Adewale Akinnuoye-Agbaje („Legion samobójców”), Jamie Ward, Kobna Holdbrook-Smith („Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”), Simon Harrison i Chipo Chung.

Trzeci, a zarazem finałowy sezon „Mrocznych materii” będzie adaptacją trzeciego tomu cyklu powieści fantasy Philipa Pullmana, zatytułowanego „Bursztynowa luneta”. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się parę miesięcy temu w Walii. Za reżyserię nowych odcinków odpowiadają Amit Gupta, Charles Martin i Weronika Tofilska.

zdj. HBO / BBC