Gwiazda „Wednesday” zagra w filmowej wersji „Minecrafta”. W obsadzie jest już Jason Momoa

Do ujawnionej niedawno obsady kinowej adaptacji „Minecrafta” dołączyła właśnie Emma Myers, aktorka znana przede wszystkim z roli Enid Sinclair w hitowym serialu „Wednesday” Netfliksa. Na ekranie pojawi się obok Jasona Momoy („Aquaman”).

Minecraft” nabiera kształtów. Zdjęcia startują jeszcze w tym miesiącu

Według ostatniego raportu poświęconego postępom w przygotowaniach adaptacji kultowej gry, projekt ponownie zawitał do najbliższego grafiku wytwórni Warner Bros. i współfinansującego przedsięwzięcie studia Legendary. Potwierdzono, że zdjęcia mają się rozpocząć się już pod koniec grudnia na terenie Nowej Zelandii

Emma Myers dołączyła do obsady, w której – jak wiemy od kilku dni – są już Danielle Brooks (znana jako Adebayo z „Peacemakera”) oraz Sebastian Eugene Hansen („Historia Lisey”) oraz wspomniany Jason Momoa, który z filmowym „Minecraftem” związał jeszcze w zeszłym roku. Brooks ma wcielić się w produkcji w rolę Dawn. Hansenowi przypadnie natomiast postać Henry'ego.

Postać, którą przedstawi Myers, nie została jeszcze ujawniona. Dodajmy, ze poza cenioną przez widzów Netfliksa kreacją Edin, amerykańska aktorka ma w dorobku role w takich produkcjach jak „Rodzinne zamiany”, „Girl in the Basement” czy „A Taste of Christmas”. Obok „Minecrafta” Myers ponownie zobaczymy też w roli najlepszej przyjaciółki Wednesday Addams – według ostatnich raportów zdjęcia do następnej odsłony hitu Netfliksa startują w przyszłym roku.

Emma Myers 

Słynna gra „Minecraft”, stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez Mojang Studios, zabiera do otwartego świata, w którym gracze mogą zbierać surowce, walczyć z groźnymi potworami i – co najważniejsze – swobodnie budować wielkie budowle oraz niszczyć wszystko, co napotkają na drodzeFilm ma podobno przedstawić historię skoncentrowaną wokół „złowieszczego Smoka Endu, który, wkraczając na ścieżkę zniszczenia, zmusza młodą dziewczynę, wraz z grupą jej nieprawdopodobnych kompanów, do wzięcia na siebie misji uratowania świata Powierzchni”.

Reżyserią zajmie się Jared Hess, twórca mający w dorobku takie komedie jak „Napoleon Wybuchowiec”, „Gentlemen Broncos” czy „Asy bez kasy”. O ile na drodze twórców nie pojawią się kolejne przeszkody realizacyjne, kinowa premiera „Minecrafta” odbędzie się dokładnie 4 kwietnia 2025 roku

źródło: Deadline / zdj. Netflix / Xavier Collin / depositphotos