Gwiazda „Zabicia świętego jelenia” zagra w nowym filmie twórcy „Historii małżeńskiej”

Raffey Cassidy negocjuje dołączenie do obsady kolejnego filmu w reżyserii Noaha Baumbacha. O ile dojdzie do podpisania kontraktu, w ramach „Białego szumu”, opartego na powieści Dona DeLillo, aktorka znajdzie się na ekranie obok między innymi Adama Drivera. 

Do projektu dołączyli parę dni temu Sam i May Nivola, dwójka dzieci Aleessandra Nivoli („Park Jurajski III”) i Emily Mortimer („Wyspa tajemnic”). Młodzi aktorzy wcielą się w role dzieci głównych bohaterów, których zagrają Adam Driver (z którym reżyser współpracował niedawno przy „Historii małżeńskiej”) i Greta Gerwig („Lady Bird”). Rola przewidziana dla Cassidy nie została jeszcze ujawniona. Prace na planie startują w czerwcu. Zdjęcia potrwają około siedmiu miesięcy. 

O czym opowie „Biały szum”?

Biały szum” Dona DeLillo ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Rebis. Poniżej znajdziecie oficjalny opis powieści:

Głównym bohaterem powieści jest pracownik uniwersytetu, kierownik katedry badań nad hitleryzmem. On, jego żona i syn odczuwają przemożny lęk przed śmiercią, która stanowi motyw przewodni książki. To, że Hitler, śmierć i węże odgrywają tak istotną rolę w "Białym szumie", nie zmienia faktu, iż jest to jedna z najzabawniejszych, a zarazem najpoważniejszych powieści amerykańskich, jakie napisano w dwudziestym wieku. Przez wielu uznawana jest za powieść kultową.

„Biały szum” Don DeLillo

Źródło: Comicbook / Rebis / zdj. Monolith / Picador