Gwiazdor „Aladyna” wcieli się w legendę światowego boksu. Sylvester Stallone producentem wykonawczym

Mena Massoud („W królewskim stylu”) znany z roli Aladyna otrzymał główną rolę w biograficznym filmie sportowym pt. „Giant”. Produkcja opowie o karierze i życiu Naseema Hameda, angielskiego boksera, który kilkukrotnie zdobył tytuł mistrza świata kategorii piórkowej. Paddy Considine (ekranowy Viserys Targaryen z „Rodu Smoka”) wcieli się w jego trenera.

Film przyjrzy się losom Hameda począwszy od jego skromnych początków na robotniczych ulicach Anglii i odkrycie przez Brendana Ingle'a (w tej roli Considine), który z pracownika przemysłu stalowego stał się trenerem boksu. Nieprawdopodobne partnerstwo, niekonwencjonalny styl, buńczuczna osobowość sportowca i dominacja na ringu doprowadziły ich na szczyt bokserskiej elity.

Sprawdź też: Madonna rusza w koncertową trasę i rezygnuje z filmowej biografii z Julią Garner

Hamed urodził się w Sheffield w hrabstwie South Yorkshire, jednak korzenie mężczyzny sięgają Jemenu, skąd do Anglii przybyli jego rodzice. Mężczyźnie udało się osiągnąć status globalnej supergwiazdy pomimo szalejącej islamofobii i rasizmu charakteryzujących Wielką Brytanię lat 80. i 90. Filmową opowieść Hameda sportowca opisze Rowan Athale („Gangi Londynu”) odpowiadający przy projekcie zarówno za scenariusz, jak i reżyserię.

AGC Studios należące do Stuarta Forda w pełni sfinansuje film. Firmami produkcyjnymi są Tea Shop Productions i White Star Productions reprezentowane przez Kevina Sampsona. Na stanowiskach producentów wykonawczych znaleźli się Braden Aftergood i Sylvester Stallone z Balboa Productions

Źródło: THR / Zdj. Disney