Gwiazdy nowego prequela „Gry o tron” ujawnione! To nietypowy duet bohaterów

Latem wrócimy do świata „Gry o tron” za sprawą drugiego sezonu serialu „Ród Smoka”, ale HBO już przygotowuje dla widzów drugi prequel swojego największego hitu w historii. Poznaliśmy główną obsadę serialu „A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”.

Nowy spin-off „Gry o Tron” ma już swoje gwiazdy

Stacja HBO ogłosiła właśnie, kto zagra główne role w drugim prequelu „Gry o tron”. W obsadzie produkcji zatytułowanej: „A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight” obsadzeni zostali Peter Claffey i Dexter Sol Ansell. Pierwszy z nich wcieli się w rolę Dunka, a Ansell zagra Jajo.

Akcja serialu będzie osadzona sto lat przed wydarzeniami z „Gry o tron” i skupi się na historii dwóch nietypowych bohaterów wędrujących po Westeros... młody, naiwny, ale odważny rycerz, ser Duncan Wysoki (Claffey) i jego drobny giermek, Jajo (Ansell). Akcja rozgrywa się w czasach, gdy ród Targaryenów wciąż zasiada na Żelaznym Tronie, a pamięć o ostatnim smoku jest wciąż żywa. Dwójkę niezwykłych przyjaciół czekają niebezpieczne wyzwania i zaskakujący wrogowie.

Sprawdź też: Wyczekiwane premiery na weekend! Coś dla każdego na Netflix, Apple TV+ i SkyShowtime!

Peter Claffey i Dexter Sol Ansell nowy serial Gry o Tron

Peter Claffey nie ma w swoim dorobku jeszcze żadnych głośnych produkcji. To były zawodnik drużyny Connacht Rugby, który ma na swoim koncie role w serialach „Siostry na zabój” i „Wreck”. Wśród jego nadchodzących projektów znajduje się natomiast film „Small Things Like These”, w którym wystąpi obok Cilliana Murphy’ego. Będzie można zobaczyć go także w trzecim sezonie serialu „Wikingowie: Walhalla”.

Z kolei Dexter Sol Ansell rozpoczął karierę aktorską w wieku czterech lat w serialu „Emmerdale”. Od tego czasu wystąpił  w serialu „Kukułki z Midwich” oraz w filmie „Święta na Jemiołowej Farmie”. Ostatnio zagrał młodego Coriolanusa Snowa w filmie „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”.

Showrunnerem serialu jest Ira Parker, który jako współproducent wykonawczy nadzorował przygotowania „Rodu smoka” oraz takich serii jak „Nierealne”, „Lepsze życie” i „Ostatni okręt”. Na pokładzie projektu znalazł się też ceniony reżyser Harry Bradbeer mający w dorobku pracę przy „Fleabag” i „Obsesji Eve”. Premiera serialu planowana jest na platformie Max na koniec przyszłego roku.

zdj. Warner Bros.