Gwiazdy „Venoma” i „Kształtu wody” w obsadzie nowego thrillera sci-fi od Amazona

Riz Ahmed i Octavia Spencer dołączyli do obsady nowego thrillera science fiction produkcji Amazon Studios. Reżyserią „Invasion” zajmie się Michael Pearce, który ma w dorobku między innymi „Pod ciemnymi gwiazdami”.

Obok Amazona, w produkcji wezmą udział studia Raw i Film4. Nad scenariuszem w chwili obecnej Pearce pracuje wraz z Joem Bartonem („Rytuał”). Film opowie o dwóch młodych braciach, którzy wraz z ojcem, byłym wojskowym, usiłują zbiec przed pozaziemskim zagrożeniem. Podróż zabiera ich w nieoczekiwane miejsca, a w konsekwencji niektórych wydarzeń bohaterowie zostają zmuszeni do zmierzenia się z rzeczywistością i odnalezienia w sobie dorosłości. Ahmed zagra w filmie ojca obu chłopców. 

Produkcja filmu ma wystartować jeszcze w tym roku. Potencjalna data premiery nie została jeszcze ustalona. Producentami filmu zostali Dimitri Doganis, Piers Vellacott i Derrin Schelisnger.

Warto dodać, że dla Ahmeda, udział w „Invasion” będzie drugim pod rząd projektem realizowanym dla Amazon Studios. Wcześniej aktor wystąpił dla wytwórni w „Sound of Metal”, którego premierę zapowiedziano na końcówkę tego roku.

źródło: Deadline / zdj. Apple TV / Sony Pictures