Gwyneth Paltrow uniewinniona. Aktorka nie spowodowała wypadku na stoku

Gwyneth Paltrow, aktorka znana między innymi z filmów „Zakochany Szekspir”, „Emma” czy „Iron Man 3” znalazła się w ostatnich tygodniach w centrum uwagi ze względu na głośny proces cywilny, w którym broniła się przed zarzutami o spowodowanie groźnego wypadku na stoku w 2016 roku. Ława przysięgłych wydała właśnie werdykt w sprawie.

Paltrow decyzją ławników została oczyszczona z zarzutu spowodowania w 2016 roku wypadku narciarskiego, w którym obrażeń doznał Terry Sanderson. W głośnym procesie, który trwał od kilku tygodni, 76-latek domagał się 3 mln dolarów odszkodowania, które w trakcie procesu sąd ostatecznie zmniejszył do 300 tys. dolarów. Prawnicy aktorki podnosili w trakcie rozprawy kwestię tego, że Sanderson postrzegał wypadek jako sposobność do wyłudzenia od aktorki dużej sumy pieniędzy i zakładał, że gwiazda nie będzie chciała uczestniczyć w głośnym procesie i narażać swojego wizerunku, co sprawi, że zgodzi się na warunki stawiane przez Sandersona.

Sprawdź też: HBO Max – lista serialowych i filmowych premier na kwiecień. „#BringBackAlice”, „Bullet Train”, „Sukcesja” i inne.

Aktorka podjęła się jednak procesu i od początku twierdziła, że jest niewinna. Złożyła nawet swój pozew wzajemny, w ramach którego domagała się symbolicznego odszkodowania w wysokości 1 dolara i zwrotu kosztów sądowych. Po kilku tygodniach procesu ława przysięgłych sądu w Park City w stanie Utah uznała jednak, że Gwyneth Paltrow nie ponosi winy za wypadek na stoku i to Sanderson odpowiadał za incydent, w wyniku którego doznał wstrząsu i trwałego uszkodzenia mózgu oraz złamał kilka żeber. Ława przysięgłych przychyliła się do wniosku aktorki i uznała ją za niewinną. Po ogłoszeniu wyniku aktorka nie kryła zadowolenia z decyzji ławników, która oczyściła jej dobre imię.

„Czułam, że przyzwolenie na fałszywe roszczenie naraziło na szwank moją uczciwość” — komentowała po ogłoszeniu werdyktu Paltrow. „Jestem zadowolona z wyniku i doceniam ciężką pracę sędziego Holmberga i ławy przysięgłych oraz dziękuję im za rozwagę w prowadzeniu tej sprawy — dodała w krótkim oświadczeniu”.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Law&Crime Network