„Hamilton” Lina-Manuela Mirandy na Disney+ z pierwszym zwiastunem

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun zmontowanego na potrzeby platformy Disney+HamiltonaLina-Manuela Mirandy. Ekskluzywny zapis hitowego broadwayowego musicalu pojawi się w streamingu już 3 lipca tego roku. Rzućcie okiem poniżej.

Wersja, którą subskrybenci usługi Disneya zobaczą na ekranie, została zarejestrowana na Broadwayu w 2016, a więc jeszcze z udziałem oryginalnej obsady. O projekcie wypowiedział się w niedawnym wywiadzie sam Bob Iger:

Żadne inne dzieło ostatniej dekady nie miało kulturalnego impaktu równego „Hamiltonowi”, inspirującej opowieści zrealizowanej z potężną, kreatywną mocą. W świetle niezwykłych wyzwań, które stoją przed naszym światem, historia o potrzebie przywództwa, nadziei, miłości i zdolności do jednoczenia się przeciwko wspólnemu złu pozostaje ważna i aktualna. Cieszymy się, mogąc przenieść ten fenomen na Disney+ w przeddzień Dnia Niepodległości. Musimy za to podziękować genialnemu Linowi-Manuelowi Mirandzie i drużynie stojącej za „Hamiltonem” – zdołali przyspieszyć premierę o ponad rok.  

Hamilton” przenosi widzów do XVIII wieku i opowiada o życiu jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych. W rolach głównych wersji pokazanej na ekranach pojawi się oryginalna obsada musicalu: Lin-Manuel Miranda, Daveed Digg (jako Thomas Jefferson), Renée Elise Goldsberry, Leslie Odom, Jr, Christopher Jackson i Jonathan Groff (znany szerszej widowni z roli w „Mindhunterze”). 

Posłuchajcie pełnego nagrania z oryginalnego „Hamiltona” na Spotify.

źródło: Variety / zdj. Disney