Harley Quinn z kolejnym solowym filmem? Nowe informacje

Wygląda na to, że Warner Bros. nie przestraszyło się wyniku finansowego „Ptaków nocy” i może chcieć podarować Harley Quinn kolejne solowe widowisko. Nieoficjalne informacje wskazują, że wytwórnia prowadzi wczesne dyskusje nad przyszłością postaci po szykowanym przez Jamesa Gunna „Suicide Squad 2”. 

Jak donosi Jeremy Conrad z DCEU Mythic, studio rozpatruje różne możliwości w kontekście powrotu Harley Quinn. Mówi się, że antybohaterka może otrzymać całkowicie samodzielne widowisko, lub wziąć udział w kolejnej przygodzie z ekipą wprowadzoną w „Ptakach nocy”. Na ten moment nie wiadomo, czy w ewentualną kontynuacją miałaby zająć się Cathy Yan, reżyserka pierwszego filmu. 

Ptaki nocy” okazały się umiarkowanym sukcesem dla studia Warner Bros. Widowisko z budżetem wynoszącym 84,5 mln dolarów zebrało od widzów 201,8 mln dolarów. W ramach wcześniejszych plotek sugerowano, że Harley Quinn może powrócić w następnym filmie DC Comics, aby wprowadzić do filmowego uniwersum postać Poison Ivy, której wielką fanką jest Margot Robbie.

Najpierw Margot Robbie powróci jednak jako Harley Quinn w kręconym przez Jamesa Gunna sequelu „Legionu samobójców”. Poza aktorką w obsadzie filmu są: Flula Borg, David Dastmalchian (Polka-Dot Man), Daniela Melchior (Ratcatcher), Jennifer Holland, Idris Elba,John CenaStorm Reid, oraz: Joaquín Cosío, Juan Diego Botto, Alice Braga, Steve Agee, Tinashe Kajese, Peter Capaldi, Julio Ruiz oraz Taika Waititi i Michael Rooker. W swoich rolach powrócą: (Harley Quinn), ViolaDavis (Amanda Waller), Joel Kinnaman (Rick Flagg) i Jai Courtney (Kapitan Boomerang).

„Legion samobójców 2” zawita do kin w sierpniu 2021 roku.

źródło: CBR.com / zdj. Warner Bros.