Harry Styles i Lily James w miłosnym dramacie od twórcy „Geniusza”

Harry Styles („Dunkierka”) i Lily James („Baby Driver”) negocjują warunki dołączenia do obsady niezatytułowanego jeszcze dramatu opartego na powieści „My Policeman” autorstwa Bethan Roberts. Film wyprodukuje Amazon Studios. Reżyserią zajmie się Michael Grandage, nagrodzony statuetką Tony reżyser filmu „Geniusz”. 

Scenariusz oparty na głośnej powieści Bethan Roberts z 2012 roku napisał nominowany do Oscara Ron Nyswaner. Akcja filmu rozgrywa się końcem lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Główny bohater, Patrick tymczasowo wprowadza się do domu Marion i Toma. Towarzystwo małżeństwa przypomni Patrickowi o datującym niemal czterdzieści lat wcześniej, wówczas nielegalnym uczuciu, jakie żywił wobec Toma.     

Produkują Greg Berlanti, Sarah Schechter i Robbie Rogers wraz z Corą Palfrey i Philipem Herdem z ramienia Independent Film Company i MGC. Ekipa ma trafić na plan „My Policeman” następnego lata. 

Nieco wcześniej widownia będzie miała okazję zobaczyć Lily James w wyczekiwanym dramacie Netfliksa zatytułowanym „Rebecca”, w którym aktorka pojawi się obok Armiego Hammera i Kristin Scott Thomas. Z kolei Harry Styles, nim trafi na plan „My Policeman”, pojawi się jeszcze w thrillerze „Don't Worry Darling” z Florence Pugh.

Źródło: Deadline / zdj. TriStar Pictures / Imdb.com / Sony Pictures