HBO Max podnosi ceny w Europie! Co z Polską?

Platforma HBO Max podniosła właśnie ceny swoich usług na europejskim rynku. Użytkownicy z niektórych krajów będą płacić za usługę nawet o 2 euro miesięcznie więcej. Ile teraz kosztuje miesięczny abonament i czy podwyżka objęła też widzów z Polski?

HBO Max drożeje w Europie. Co z Polską?

Ponad rok po debiucie w Europie platforma HBO Max zdecydowała się na wprowadzenie pierwszej podwyżki abonamentu. Od 13 czerwca więcej za dostęp do serwisu zapłacą przede wszystkim widzowie w Skandynawii, Hiszpanii oraz Bułgarii i Portugalii. Jak na razie podwyżka nie obejmuje polskiego HBO Max, które debiutował 8 marca 2022 roku. Tego samego dnia serwis pojawił się także w Bułgarii i Portugalii, które zostały objęte nową ceną abonamentu.

W Hiszpanii i Finlandii miesięczny abonament będzie kosztował teraz €9,99, co oznacza, że zdrożał o €1. Taka sama podwyżka spotkała też użytkowników z Portugalii, ale w ich wypadku abonament wzrósł do kwoty €7,99. Największą podwyżkę wprowadzono w Bułgarii, gdzie cena wzrosła o €2, ale za to do kwoty €6,99. W Norwegii koszt wzrośnie z 89 do 99 NOK, w Szwecji z 89 do 99 SEK, a w Danii z 79 do 89 DKK.

Sprawdź też: Widzowie nienawidzą tego serialu. HBO Max i tak zamówiło drugi sezon.

Nowe ceny zaczną obowiązywać użytkowników od następnego cyklu rozliczeniowego. Co ciekawe, na razie HBO Max nie zdecydowało się na zwiększenie rocznego abonamentu w tych krajach. Firma argumentuje zmianę ceny miesięcznego abonamentu wzrostem kosztów związanych z tworzeniem większej liczby oryginalnych treści. Może to być jednak związane głównie z nadchodzącą do Europy zmianą szyldu z HBO Max na Max. Rebranding serwisu został niedawno przeprowadzony już w USA, gdzie wiązał się z wprowadzeniem trzech różnych planów cenowych.

W Polsce za miesięczny dostęp do HBO Max cały czas trzeba zapłacić 29,99 zł. Roczny abonament to koszt 234,99 zł. Osoby, które zdecydowały się na wykupienie usługi w pierwszym miesiącu działalności platformy, płacą 19,99 zł miesięcznie do momentu aż nie zdecydują się na przerwanie subskrypcji.

zdj. Vadim Rysev / Depositphotos.com