HBO Max rezygnuje z prequela „Lśnienia”. Serial J.J. Abramsa trafi do innej platformy?

Wiosną ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że jednym z seriali, które platforma HBO Max zrealizuje ze studiem Bad Robot należącym do J.J. Abramsa będzie prequel „Lśnienia”. Najnowsze wieści wskazują jednak, że włodarze platformy zdecydowali się zrezygnować z produkcji.

Przekreślenie dalszych prac nad serialem w ramach platformy Warner Bros. nie oznacza jednak, że praw do produkcji Bad Robot nie przejmie inny streamer. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem do zrealizowania „Overlooku” wydaje się obecnie Netflix, który wyraził zainteresowanie serialem. 

O ile faktycznie dojdzie do odkupienia praw od Warnera, serial skupi się na hotelu, który znamy z powieści Stephena Kinga i filmów „Lśnienie” oraz „Doktor Sen”. W serialu poznamy przerażające historie nawiedzonego hotelu, które nie zostały przedstawione na kartach powieści Kinga i w adaptacjach jego dzieł. Serial będzie składał się z 10 odcinków i został napisany przez Dustina Thomason oraz Scotta Browna, którzy wcześniej pracowali nad serialem Castle Rock”.

Warto przypomnieć, że Warner pracował nad projektem „Overlook” już w 2014 roku, ale wtedy produkcja miała być pełnometrażowym filmem. Jego reżyserem miał zostać Mark Romanek, a scenariusz przygotował Glen Mazzara. Ostatecznie studio zdecydowało się jednak na zaadaptowanie Doktora Sen.

Źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.