HBO Max też rozpocznie walkę z udostępnianiem haseł! Koniec z dzieleniem kont

Netflix przetarł szlak, z którego skorzysta już nie tylko Disney+, ale także HBO Max. Kolejna platforma streamingowa zamierza wprowadzić walkę z udostępnianiem haseł w celu współdzielenia kont przez osoby z różnych gospodarstw domowych.

HBO Max też będzie walczyło z udostępnianiem kont

W maju zeszłego roku Netflix, który wcześniej od zawsze chwalił się możliwością udostępniania konta innym osobom, rozpoczął walkę z udostępnianiem haseł osobom spoza jednego gospodarstwa domowego. Firma wprowadziła nowe zasady dotyczące tego, kiedy i jak użytkownicy mogą przekazywać dostęp do swojego konta Netflix i umożliwiła wykupienie dwóch dodatkowych użytkowników w cenie 9,99 zł za jedną osobę.

Wielu wieszczyło, że tego typu ruch pogrąży streamingowego giganta i sprawi, że znaczna część widzów odwróci się od platformy, ale jak się okazało, wprowadzenie walki z udostępnianiem haseł wyszło Netfliksowi jedynie na dobre. Serwis zaliczył przyrost liczby subskrybentów i lepsze wpływy ze streamingu. We wrześniu 2023 roku śladami Netfliksa zaczął iść Disney, który zasygnalizował, że również będzie walczył z tego typu praktyką. Teraz przyszła pora na kolejnego z graczy na streamingowym rynku.

Sprawdź też: Najlepsze filmy i seriale w tym tygodniu! Sprawdź, co warto obejrzeć na Netflix, HBO i SkyShowtime.

Zakulisowe doniesienia z obozu spółki Warner Bros. Discovery ujawniają, że walkę z udostępnianiem kont rozpocznie niedługo HBO Max. Wprowadzanie tego rozwiązania zacznie się jeszcze w tym roku i będzie realizowane przez cały 2025 rok. Obecnie serwis przygotowuje się właśnie do rebrandingu i wejścia na wiele nowych rynków z serwisem Max, który ma na stałe zastąpić platformę HBO Max.

Kiedy Max wystartuje w Polsce? Plan z reklamami i nowa cena

Max kiedy w Polsce? Jaka cena

W Polsce i na innych rynkach europejskich nowa wersja serwisu pojawi się jeszcze wiosną tego roku. Wraz z pojawieniem się Max doczekamy się najpewniej także wprowadzenia nowych planów cenowych. Spółka Warner Bros. Discovery czerpie inspirację od konkurencji nie tylko w kwestii walki z udostępnianiem haseł, ale także wprowadzania planów z reklamami. Na zagranicznych rynkach platforma już od dłuższego czasu oferuje takie rozwiązania, a ostatnio wprowadziła je przy okazji podmiany HBO Max na MaxAmeryce Łacińskiej

Sprawdź też: Czerwiec miesiącem seriali! Szykujcie się na cztery MEGA premiery w streamingu!

Po uruchomieniu nowego serwisu dostępne są trzy pakiety abonamentu: podstawowy i najtańszy z reklamami, plan standardowy bez reklam, ale z treściami dostępnymi wyłącznie w jakości Full HD i pozwalający na oglądanie treści jednocześnie na dwóch ekranach oraz plan premium oferujący dostęp do treści 4K i możliwość oglądania treści na czterech urządzeniach jednocześnie. Obecnie w Polsce miesięczny dostęp do HBO Max kosztuje 29,99 zł. Istnieje też możliwość wykupienia rocznego abonamentu za 234,99 zł.

źródło: bloomberg / zdj. Depositphotos