HBO Max wielkim hitem w Polsce. Platforma przyciągnęła rekordową liczbę widzów

Wygląda na to, że perspektywa przejścia z HBO Go do HBO Max spodobała się polskim widzom. Według wczesnych danych, w ciągu kilku dni od startu usługi z oferty streamera skorzystała rekordowa liczba nowych subskrybentów.

O osiągach flagowej usługi HBO wspomina w sieci firma Nielsen Media. Zgromadzone dane wskazują, że w ciągu zaledwie trzech dni od startu platformy (usługa ruszyła 8 marca), z katalogu HBO Max – zarówno za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, jak i przeglądarki internetowej – skorzystało ponad 320 tysięcy polskich widzów. Warto zestawić tę liczbę z osiągami platformy HBO Go, która w ciągu aż siedmiu dni od rozpoczęcia nadawania przyciągnęła do siebie niecałe 150 tysięcy widzów

W ciągu pierwszych dni kluczowym urządzaniem, na którym korzystano z platformy HBO Max, były telewizory (stanowiły 68% wszystkich sposobów połączenia się z usługą). Znacznie rzadziej streamowano za pośrednictwem telefonów (17%), komputerów (14%) i tabletów (1%). 

Sprawdź też: Co obejrzeć na HBO Max? Lista 25 najlepszych serialowych nowości i klasyków.

O popularności serwisu pośród polskich widzów z rezerwą wspomniał Michel Buszko, jeden z czołowych analityków Nielsen Media: „to nie pierwszy dzień będzie kluczowy dla nowej platformy, a jej osiągi w kolejnych dobach. Będziemy z zainteresowaniem obserwować zarówno wyniki tej usługi w dłuższej perspektywie, jak i zmiany zachodzące pośród widzów, którzy chętniej sięgają do oferty streamingowej”.

Źródło: Broadband TV News / zdj. HBO