HBO Max zamawia pilot serialu na podstawie spin-offu „Sandmana” Neila Gaimana

Zbliża się dobry czas dla fanów komiksowego uniwersum „Sandmana”. Obok realizowanej na bieżąco adaptacji Netfliksa, w planach znajduje się też serial oparty na jednym ze spin-offów cyklu Neila Gaimana. Mowa tu o serii „Dead Boy Detectives”. Zamówienie na odcinek pilotażowy złożyło HBO Max.

Bohaterami „Dead Boy Detectives” są Charles Rowland i Edwin Paine, dwaj martwi chłopcy, którzy odmawiają przejścia do zaświatów i zamiast tego postanawiają pozostać na Ziemi i założyć agencję detektywistyczną. Gaiman był współtwórcą obu postaci, wraz z Malcolem Jonesem III i Mattem Wagnerem. Rowland i Paine debiutowali w 25. zeszycie „Sandmana”, wchodzącym w skład „Pory Mgieł”. Własnego komiksu martwi detektywi doczekali się w 1993 roku, za sprawą crossoverowego zbioru „Children's Crusade”. W 2001 roku bohaterowie zostali „wskrzeszeni” na potrzeby czterozeszytowej serii „Sandman Presents: Dead Boy Detectives”, za którą odpowiadali Ed Brubaker i Bryan Talbot.

Scenariusz do testowego epizodu serialu przygotuje Steve Yockey, twórca „Stewardesy”. Yockey będzie też producentem wykonawczym pilota, obok Jeremy'ego Carvera, Grega Berlantiego, Sarah Schechter i Davida Maddena. Prace na planie mają wystartować w listopadzie, choć na ten moment projekt nie ma jeszcze reżysera

Warto dodać, że obaj bohaterowie pojawią się też w trzecim sezonie „Doom Patrol”, innego serialu HBO Max. Jednakże, jak zaznaczają źródła portalu Variety, obie serie nie będą ze sobą powiązane. 

Źródło: CBR / zdj. DC Comics