HBO Max zapłaci 1,5 mld dolarów za prawa do seriali „Teoria wielkiego podrywu” oraz „Dwóch i pół”

Od kilku miesięcy obserwujemy istny wyścig zbrojeń na rynku platform streamingowych. Do walki z Netfliksem szykują się Disney+, AppleTV+ oraz HBO Max. Według najnowszych doniesień platforma należąca do WarnerMedia planuje przyciągnąć do siebie widzów również największymi komediowymi hitami takimi jak „Teoria wielkiego podrywu” oraz „Dwóch i pół”.

Wiemy już, że na platformie HBO Max będzie można oglądać między innymi seriale stacji The CW, produkcje HBO, a także popularnych „Przyjaciół”. Okazuje się, że Warner chce również zdobyć prawa do pokazywania innych klasycznych sitcomów, do których zaliczają się „Teoria wielkiego podrywu” oraz „Dwóch i pół”. Mówi się, że serwis będzie musiał przeznaczyć na nabycie praw do tych dwóch seriali aż 1,5 mld dolarów.

Jeśli weźmiemy więc pod uwagę, że za każdy z seriali platforma zapłaci po 750 mln dolarów, to produkcje te okażą się absolutnymi liderami na obecnym rynku serialowych hitów, o które walczą serwisy streamingowe. Ostatnio za prawa do pokazywania sitcomu Biuro” na swojej platformie NBCUniversal firma Comcast zapłaciła ponad 500 mln dolarów. Za wspomnianych „Przyjaciół” platforma HBO Max zapłaciła z kolei 425 mln dolarów. Tak wysoka cena w przypadku produkcji „Teoria wielkiego podrywu” oraz „Dwóch i pół” podyktowana jest nie tylko ich ogromną popularnością, ale także tym, że seriale nie gościły do tej pory w całości przez dłuższy czas na żadnych amerykańskich platformach.

Według informacji z obozu Warnera studio jest zdeterminowane, aby obydwie produkcje były dostępne na platformie HBO Max już podczas jego premiery wiosną 2020 roku.

źródło: Deadline.com / zdj. CBS