HBO Max znika z Polski! Max wprowadzi plan z reklamami, kanały TV i sport

Dwa lata po starcie w Polsce serwisu streamingowego HBO Max usługa zostanie zastąpiona nową platformą o skróconej nazwie Max. Wiemy już, kiedy nowy serwis Warnera zawita do naszego kraju. Jak będzie wyglądała oferta i cena platformy? Przed nami największa w tym roku zmiana na rynku mediów strumieniowych w Polsce.

Kiedy Max pojawi się w Polsce? Nowy serwis HBO już w czerwcu

Platforma streamingowa HBO Max wystartowała w Polsce na początku marca 2022 roku. Na chwilę po drugich urodzinach potwierdzono jednak, że już niedługo serwis przestanie istnieć i zostanie zastąpiony przez nową wersję streamingowej platformy od spółki Warner Bros. Discovery. Do tej pory mówiło się, że serwis Max pojawi się w Polsce latem tego roku. Dzisiaj wiemy już, że stanie się to pod koniec wiosny, bo dopiero w czerwcu.

Uruchomieniu serwisu będzie towarzyszyła wyznaczona na 17 czerwca premiera drugiego sezonu serialu „Ród Smoka”. W ofercie serwisu znajdą się oczywiście seriale, filmy, produkcje dokumentalne oraz kultowe programy telewizyjne. Serwis będzie jednak łączył także tego typu rozrywkę ze sportem i udostępniał swoim widzom międzynarodowe wydarzenia sportowe. Na platformie będzie można oglądać między innymi Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które będą dostępne dla wszystkich użytkowników serwisu Max.

Katalog platformy Max zapewni subskrybentom ponad dwukrotnie większą bibliotekę treści w porównaniu z ofertą HBO Max. Serwis streamingowy zaoferuje także dostęp do najpopularniejszych kanałów telewizyjnych w różnych kategoriach tematycznych, w tym do kluczowych lokalnych i globalnych stacji newsowych takich jak TVN24 i CNN.

Max wprowadzi plan z reklamami. Treści w 4K tylko w najdroższym pakiecie

Max w polsce

Serwis Max rozpocznie podbój europejskiego rynku już 21 maja, kiedy to pojawi się między innymi w państwach skandynawskich, a także krajach Europy Środkowo-Wschodniej czy Półwyspu Iberyjskiego. Pojawienie się w Polsce serwisu Max przyniesie także nowe plany cenowe oraz dodaniem do oferty planów z reklamami. W Polsce platforma zastępująca HBO Max zaoferuje trzy różne pakiety, z możliwością wykupienia subskrypcji miesięcznej lub rocznej oraz pakiet dodatkowy Kanały TV i Sport, który w ramach miesięcznej usługi będzie mógł dokupić każdy użytkownik subskrybujący platformę. Platforma zastrzega przy tym, że kanały i treści dostępne na żywo w ramach każdego z pakietów mogą zawierać reklamy.  

Pakiet podstawowy:  

 • Cechuje go bardziej przystępna cena, a więc większa dostępność najwyższej jakości treści przy ograniczonej liczbie reklam. Taka usługa znana jest już polskim użytkownikom Playera, który jest lokalnym pionierem w zastosowaniu rozwiązań łączących tańsze subskrypcje z limitowaną liczbą wyświetlanych reklam.
 • Oglądnie seriali, filmów i programów na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
 • Jakość Full HD. 

Pakiet Standard:  

 • Oglądanie seriali, filmów i programów na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie. 
 • Jakość Full HD. 
 • Możliwość pobrania do 30 tytułów, aby oglądać je offline. 
 • Dostęp do najwyższej jakości biblioteki treści na żądanie bez reklam.

Pakiet Premium:

 • Najlepsze doświadczenie oglądania seriali, filmów i programów. 
 • Oglądnie seriali, filmów i programów na czterech obsługiwanych urządzeniach jednocześnie. 
 • Jakość Full HD lub 4K, dźwięk Dolby Atmos przy wybranych tytułach. 
 • Możliwość pobrania do 100 dostępnych tytułów, aby oglądać je offline. 
 • Dostęp do najwyższej jakości biblioteki treści na żądanie bez reklam.  

Pakiet dodatkowy Kanały TV i Sport:  

 • Dostęp do bogatej biblioteki kanałów na żywo m.in. stacji informacyjnych – TVN24 i CNN, rozrywkowych – TVN, TVN7, dla dzieci – Cartoon Network i Cartoonito, a także sportowych – Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz relacji z najważniejszych wydarzeń sportowych, w tym tenisowych Wielkich Szlemów, Pucharu Świata w skokach narciarskich, Speedway Grand Prix, kolarskich wielkich tourów, wyścigu 24h Le Mans i wielu więcej.
 • Dostępny jako dodatek do każdego bazowego pakietu.
 • Oglądnie kanałów telewizyjnych i relacji sportowych na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie (w ramach możliwości pakietu bazowego). 

Tak wprowadzenie planu z reklamami skomentowała Dorota Żurkowska, Senior Group Vice President – Revenue w TVN Warner Bros. Discovery:

„Wprowadzenie pakietu z reklamami w Max to wyraz naszego zobowiązania do tworzenia innowacji w każdym obszarze działalności, w tym także w zakresie produktu reklamowego. Rozległe doświadczenia związane z Ad Lite wynieśliśmy z Playera, w którym ten model z powodzeniem funkcjonuje od kilku lat. Wprowadzamy nowe rozwiązania technologiczne, które pierwszy raz umożliwią reklamodawcom komunikację przy różnorodnych treściach wysokiej jakości, które nigdy wcześniej nie były dostępne w modelu reklamowym. Kompletny ekosystem streamingowy TVN Warner Bros. Discovery będzie bezprecedensowy na polskim rynku i umożliwi emisję reklam na jeszcze większą skalę przy najlepszym lokalnym i światowym contencie. Z perspektywy naszego produktu reklamowego, jest to kolejna przełomowa innowacja produktowa po wprowadzeniu DAI, Ad_Auction, kanałów nowej generacji FAST i oferty BVOD. Rewolucja na rynku reklamy wideo staje się faktem”.

Kiedy „Diuna 2” trafi na HBO Max? Premiera dopiero po starcie MAX

Diuna 2 kiedy na HBO max

Nowa platforma Max będzie promowana w Polsce premierą drugiego sezonu „Rodu Smoka”. W przyszłości pojawi się też premierowy drugi sezon serialu „Przeklęty: Życie i śmierć Roberta Dursta”, a także seriale Max Original takie jak drugi sezon „Odwilży” Xaverego Żuławskiego czy „Pingwin” będący spin-offem filmu o Batmanie.

Mamy też potwierdzenie, że na premierę serwisu Max nie znajdziemy w ofercie serwisu filmu „Diuna: Część Druga”. To oznacza, że produkcja pojawi się w Polsce najwcześniej dopiero w lipcu.

zdj. Depostiphotos