HBO potwierdza: serialowy spin-off „Lśnienia” od J.J. Abramsa wciąż w planach

Podczas rozmowy o nadchodzących i znajdujących się w dłuższej perspektywie projektach platformy streamingowej, przedstawiciel HBO Max ujawnił, że studio J.J. Abramsa pracuje obecnie nad serialem „Overlook”, będącym spin-offem kultowego „Lśnienia”.

O serialu po raz pierwszy usłyszeliśmy w zeszłym roku, ale od tej pory twórcy nie informowali na jakim etapie znajdują się przygotowania. Omawiając kolejne projekty HBO, Casey Bloys ujawnił, że włodarze platformy nie zobaczyli jeszcze żadnych owoców prac toczących się nad serialem w studiu Bad Robot:

Jeszcze niczego nie widzieliśmy. Nie mogę się doczekać aż będzie możliwość coś zobaczyć. Wydają się bardzo zadowoleni z pracy i szczęśliwi, ale nie mam niestety żadnych aktualności. Poza drobną informacją, że w Bad Robot ciężko nad tym pracują.  

Serial skupi się na hotelu Overlook, który znamy z powieści Stephena Kinga i filmów „Lśnienie” oraz „Doktor Sen”. W serialu poznamy przerażające historie nawiedzonego hotelu, które nie zostały przedstawione na kartach powieści Kinga i w adaptacjach jego dzieł. Serial będzie składał się z 10 odcinków i został napisany przez Dustina Thomason oraz Scotta Browna, którzy wcześniej pracowali nad serialem Castle Rock”.

Warto przypomnieć, że Warner pracował nad projektem „Overlook” już w 2014 roku, ale wtedy produkcja miała być pełnometrażowym filmem. Jego reżyserem miał zostać Mark Romanek, a scenariusz przygotował Glen Mazzara. Ostatecznie studio zdecydowało się jednak na zaadaptowanie Doktora Sen.

Źródło: Comicbook / zdj. Warner Bros.