HBO przygotowuje się do kręcenia drugiego sezonu „The Last of Us”. Wybrano już lokację

Dopiero co pożegnaliśmy się z pierwszym sezonem „The Last of Us”, ale HBO nie zamierza zbyt długo zwlekać z realizacją drugiej serii. Ekipa produkcyjna wybrała już miejsce, w którym nakręcone zostaną nowe odcinki serialu bazującego na popularnej grze wideo.

Pierwszy sezonThe Last of Us” liczący dziewięć odcinków domknął pierwszy rozdział w historii Joela i Ellie, ale wiemy już od samych twórców serialu, że produkcja HBO doczeka się przynajmniej dwóch kolejnych sezonów, więc w sumie możemy oczekiwać, że „The Last of Us” zamknie się najwcześniej po trzeciej serii. Aktualnie trwają już przygotowania do zaplanowania harmonogramu prac nad drugim sezonem i HBO wybrało już lokację, w której kręcone będą zdjęcia. Okazuje się, że ekipa zawita do Vancouver w Kanadzie, gdzie powstały też zdjęcia do niektórych odcinków pierwszego sezonu.

Sprawdź też: Neil Druckmann zapowiada pojawienie się nowej bohaterki w 2. sezonie „The Last of Us”.

Termin startu zdjęć nie został jeszcze oficjalnie ustalony, ale spekuluje się, że aktorzy pojawią się na planie dopiero za kilka miesięcy – najpewniej dopiero pod sam koniec roku. Zdjęcia będą trwały zapewne przynajmniej pół roku, co pozwala sądzić, że premiery drugiego sezonu The Last of Us” możemy spodziewać się najwcześniej na przełomie 2024 i 2025 roku. Spośród gwiazd pierwszego sezonu w głównych rolach w nowych odcinkach powrócą: Pedro Pascal jako Joel, Bella Ramsey jako Ellie, Gabriel Luna jako Tommy. Żadne dalsze doniesienia castingowe nie zostały jeszcze ogłoszone.

źródło: deadline.com / zdj. HBO