HBO wyrzuciło w błoto 30 mln dolarów. Wyciekły zdjęcia z anulowanego prequela „Gry o tron”

Obecnie HBO może cieszyć się z sukcesu serialu „Ród smoka”, który został pierwszym spin-offem „Gry o tron”. Początkowo do świata Westeros mieliśmy jednak wrócić z zupełnie innymi bohaterami. W 2019 roku zamówiono realizację „Blood moon” i nakręcono nawet jego pilotażowy odcinek. Tak prezentowała się w nim Naomi Watts.

Tak wyglądał anulowany serial ze świata „Gry o tron

Latem 2019 roku wystartowały prace na planie pilotażowego odcinka pierwszego spin-offu „Gry o tron”, który miał być jednocześnie prequelem popularnej produkcji HBO. Serial miał być osadzony aż tysiąc lat przed akcją z Pieśni lodu i ognia” i pokazać, jak świat przenika ze złotej Ery Herosów w mroczne czasy. Twórcy chcieli pokazać nam mroczne sekrety Westeros począwszy od prawdziwego pochodzenia Białych Wędrowców, przez tajemnice Wschodniego świata, a skończywszy na sekretach rodu Starków. To właśnie ten ród miał stać w centrum historii, co potwierdzają właśnie zdjęcia z pilotażowego odcinka.

Sprawdź też: Gina Carano pozywa Disneya za zwolnienie z „The Mandalorian”. Elon Musk zapłaci za adwokata.

Jako reżyserka za pilotażowy odcinek odpowiadała SJ Clarkson, która miała w swoim dorobku między innymi prace przy serialach „Star Trek”, „Jessica Jones” niedługo do kin wejdzie jej nowy film „Madame Web”. Efekt pracy Clarkson oraz całej ekipy nie spodobał się jednak przedstawicielom HBO, którzy uważali, że pierwszy odcinek pozbawiony jest głębi i nie oddaje bogactwa świata stworzonego przez George'a R.R. Martina.

Blood Moon gra o tron

To oznaczało, że serial nie otrzyma zamówienia na cały sezon, a pierwszy odcinek, którego wyprodukowanie kosztowało 30 mln dolarów, trafił na śmietnik historii. Chwilę później HBO skupiło się na realizowaniu „Rodu smoka” i co ciekawe, tym razem nie zdecydowało się nawet na nakręcenie pilotażowego odcinka, zlecając od razu stworzenie całego sezonu.

Główną gwiazdą produkcji wybrana została Naomi Watts, a w obsadzie partnerowali jej także: Josh Whitehouse, Naomi Ackie („Star Wars: Episode IX”, „Yardie”), Denise Gough („People Places & Things”, „Angels in America”), Jamie Campbell Bower („Camelot”, „Sweeney Todd”).

Sprawdź też: SkyShowtime z najmocniejszą ofertą! Co obejrzymy na Netflix, Disney+ i HBO Max w tym tygodniu?

Po przeszło czterech latach do sieci trafiły zdjęcia z planu „Blood moon” prezentujące nam główną bohaterkę graną przez Watts. Serial miał zaczynać się od epizodu poświęconego ślubowi pomiędzy przedstawicielami dwóch potężnych rodów: Starków i Casterly. Miejscem akcji miała być przede wszystkim twierdza Casterly Rock znana nam już z „Gry o tron”.

zdj. HBO