HBO zamawia nowy sezon „Detektywa”. Bokserka Kali Reis dołącza do Jodie Foster w obsadzie. Kogo zagra?

HBO oficjalnie potwierdziło zamówienie realizacji czwartego sezonu kryminalnej antologii „Detektyw”. Ogłoszono także, że obok Jodie Foster w produkcji „True Detective: Night Country” pojawi się bokserka, aktywistka i aktorka Kali Reis.  

Historia nowego sezonu skoncentruje się na detektyw Liz Danvers oraz Evangeline Navarro, które starają się rozwiązać sprawę zniknięcia sześciu mężczyzn pracujących na arktycznej stacji badawczej Tsalal. Zdjęcia będą kręcone na Islandii.

Kiedy w Ennis na Alasce zapada długa zimowa noc, bez śladu znika sześć osób obsługujących Arktyczną Stację Badawczą Tsalal. Aby rozwiązać tę sprawę, policjantki Liz Danvers (Jodie Foster) i Evangeline Navarro (Kali Reis) będą musiały zmierzyć się z mrokiem, także tym, który noszą w sobie, i stanąć twarzą w twarz z niedającymi spokoju prawdami, które kryją się pod wieczną zmarzliną.

Główną rolę w produkcji zagra Jodie Foster. W jej ekranową partnerkę, detektyw Evangeline Navarro wcieli się właśnie Kali Reis. Aktorka ma w dorobku rolę w filmie „Na pięści” z ubiegłego roku.

Napisaniem scenariusza do czwartego sezonu zatrudniono Issę López mającą w swoim dorobku takie produkcje jak „Tygrysy się nie boją”, „600 mil” oraz „Labirynt namiętności”. Swój udział przy tworzeniu historii będzie miał także Alan Page Arriaga („Lśniące dziewczyny”, „Fear the Walking Dead”) pełniący również funkcję producenta wykonawczego. Wyprodukowaniem nowej serii zajmie się Barry Jenkins („Moonlight”). Issa López pełni również funkcję showrunnerki, reżyserki oraz producentki wykonawczej. Jedną z producentek będzie też sama Jodie Foster. Pozostałymi producentami wykonawczymi są Anonymous Content, Mari Jo Winkler, Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Cary Joji Fukunaga oraz Nic Pizzolatto.

Francesca Orsi, Executive Vice President, HBO Programming, tak skomentowała zamówienie nowej serii popularnej antologii:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani powrotem do świata „True Detective”, jak również współpracą z wszechstronnie utalentowaną Issą López. Jej wyjątkowa wizja części „Night Country” będzie pięknie zrealizowana dzięki Jodie Foster i Kali Reis w rolach głównych.

źródło: Deadline / zdj. IFC Films