HBO zamawia pełny sezon serialowej adaptacji „The Last of Us”

W marcu tego roku HBO ogłosiło, że przygotowuje się do stworzenia serialowej adaptacji popularnej gry wideo „The Last of Us”. Osiem miesięcy później stacja poinformowała, że oficjalne złożyła zamówienie na pełny sezon.

Stworzeniem serialu zajmuje się telewizyjny oddział Sony Pictures we współpracy z PlayStation Productions, Word Games i Naughty Dog. Cały czas nie wiemy jednak, ile odcinków złoży się na pierwszy sezon serialu. Autorami scenariusza są twórca popularnego w zeszłym roku serialu „Czarnobyl”, Craig Mazin oraz Neil Druckmann, dyrektor kreatywny „The Last of Us”. Jako producenci nad serialem będą pracowali także: Carolyn Strauss i Evan Wells prezes studia Naughty Dog, które stworzyło „The Last of Us”.

W gronie producentów znaleźli się natomiast Evan Wells z Naughty Dog oraz Asad Qizilbash i Carter Swan z PlayStation Productions. Data premiery nie została jak na razie ujawniona. Nie wiemy też, na kiedy HBO wyznaczyło datę rozpoczęcia prac na planie. Serial HBO będzie bazował na pierwszej części gier wideo, ale wprowadzi także pewne zmiany względem oryginalnej historii, aby lepiej przystosować przedstawioną w grze historię do nowej formy, jaką jest telewizyjna produkcja. Craig Mazin zapewniał jednak fanów pierwowzoru, że nie powinni się martwić, ponieważ wszelkie zmiany będą wprowadzane pod czujnym okiem twórcy oryginału, Neila Druckmanna. Scenarzysta dodał także, że zmiany mają na celu przede wszystkim rozszerzenie świata i ulepszenie historii, a nie jej spłycenie.

Akcja gry osadzona jest w 2033 roku w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych na 20 lat po wybuchu epidemii, która pozbawiła życia znaczną część populacji. Głównym bohaterem historii jest Joel, który na początku wybuchu epidemii stracił córkę, a teraz podejmuje się zadania eskorty nastoletniej dziewczynki o imieniu Ellie do grupy ludzi z organizacji Świetlików.

źródło: deadline.com / zdj. Naughty Dog