HBO zamówiło realizację nowego serialu od J.J. Abramsa i twórców „Krainy Lovecrafta”

HBO zleciło realizację scenariusza do pilotażowego odcinka nowego serialu, opartego na powieści „Fledgling” autorstwa Octavii Butler. Za tekst opowiedzą nominowani do Emmy scenarzyści „Krainy Lovecrafta”. Jednym z producentów został J.J. Abrams

Fledgling” debiutowało na rynku wydawniczym w 2005 roku. Powieść podejmuje historię młodej kobiety z amnezją. Prywatne śledztwo w sprawie jej nadludzkich zdolności prowadzą do niezwykłej konkluzji: bohaterka okazuje się genetycznie usprawnionym, pięćdziesięcioletnim wampirem. Kobieta musi poznać prawdę o swoim dawnym życiu i dowiedzieć się kto usiłował i wciąż usiłuje ją unicestwić.

Jako producenci wykonawczy, w projekcie biorą udział Issa Rae („Niepewne”), Sonya Winton-Odamtten i Jonathan I. Kidd („Kraina Lovecrafta”). Realizacją zajmie się Warner Bros. Television.  

Przypomnijmy, że „Fledgling” nie jest jedyną powieścią Butler, która doczeka się w najbliższym czasie ekranizacji. Realizację filmowej wersji „Przypowieści o siewcyzapowiedziało ostatnio studio A24.  

Źródło: Variety / zdj. HBO