Henry Cavill porównuje Geralta do Supermana. Co ze „Snyder Cut” i przyszłością w DC?

Internet powoli zalewają materiały promocyjne związane z nadchodzącym w najbliższych tygodniach serialem „Wiedźmin” od Netfliksa. W jednym z najnowszych wywiadów, Henry'ego Cavilla – aktora wcielającego się w tytułową rolę – spytano o podobieństwa do poprzednich bohaterów, w których się wcielił. Oto co miał do powiedzenia.

[Geralt z Rivii] jest w pewnym sensie podobny do Supermana. (...) On jest trochę jak połączenie Supermana z Batmanem - jest większy, silniejszy i szybszy od zwykłego człowieka, ale jest też znakomitym detektywem. Podobnie jak oni został opuszczony, osierocony, wychowywał się w ekstremalnie ciężkich warunkach i trenował. (...) Na zewnątrz [osobowość Geralta] może kojarzyć się szczególnie z Batmanem, ale wewnątrz ma serce Supermana.       

Aktor podkreśla, jak ciekawym doświadczeniem jest granie tak rozbudowanej emocjonalnie postaci, zwłaszcza w odniesieniu do wielogodzinnej narracji pozwalającej na kompleksowe przyjrzenie się emocjom i niuansom stojącym za wizerunkiem najsłynniejszego protagonisty w polskiej fantastyce. 

W tym samym wywiadzie, Cavill komentuje plotki o reżyserskiej wersji „Ligii Sprawiedliwości”:

Nie widziałem [jej]. Nie mam nawet pojęcia czy istnieje. Na pewno jest jakiś niewykorzystany materiał, który zmontowano w ciągu lat.

Aktor wyjaśnia następnie, że „Liga Sprawiedliwości” to na tym etapie przeszłość, a on wolałby się skupić na przyszłości superbohatera DC, a w szczególności rozwinąć wątki zarysowane w „Człowieku ze stali”. Spytany, czy wie coś o sequelu solowego filmu o Supermanie, Cavill odpowiada natomiast, że nic nie może w tym temacie jeszcze powiedzieć. Dając jednocześnie do zrozumienia, że wcześniejsze plotki o jego rozstaniu z filmowym światem DC Comics mogły okazać się przedwczesne.   

cavill-super-tw-1-min.jpg

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” zadebiutuje 20 grudnia bieżącego roku. W obsadzie serialu poza Cavillem znaleźli się Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer, Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina i Millie Brady jako Renfri.

źródło: CBR.com / zdj. Netflix