Herkules Poirot na tropie kolejnej zbrodni. Zobaczcie zwiastun filmu „Śmierć na Nilu” od Kennetha Branagha

20th Century Studios udostępniło nową zapowiedź filmu kryminalnego pt. „Śmierć na Nilu” będącego kolejną po Morderstwie w Orient Expressie adaptacją prozy Agathy Christie wyreżyserowaną przez Kennetha Branagha. Brytyjski aktor ponownie pojawi się w obrazie w roli kultowego Herkulesa Poirot.

Belgijski detektyw Herkules Poirot spędza egipskie wakacje na pokładzie luksusowego parowca. Kiedy miesiąc miodowy pewnej pary zostaje tragicznie przerwany, urlop bohatera zamienia się w pełne grozy poszukiwania mordercy. To dramatyczna opowieść o źle przeżytej miłości, rozgrywająca się na tle epickich krajobrazów pustynnych i majestatycznych piramid w Gizie. W filmie pojawia się grupa nienagannie ubranych podróżników, a także wystarczająco dużo zawiłych zwrotów akcji, by widzowie mogli snuć domysły aż do ostatecznego, szokującego zakończenia.

Oprócz Branagha w obsadzie „Śmierci na Nilu” znaleźli się również Annette Bening, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders Letitia Wright mająca wcielić się w Rozalię Otterbourne, jedną z głównych podejrzanych w sprawie morderstwa młodej milionerki, do którego dochodzi podczas rejsu po Nilu.

Warto przypomnieć, że „Morderstwo w Orient Expressie” weszło do kin w listopadzie 2017 roku i zarobiło na całym świecie 352,7 miliona dolarów, z czego 102,8 miliona dolarów przypadło na rynek amerykański, a 249,9 miliona na pozostałe kraje.

Śmierć na Nilu” zadebiutuje w kinach 11 lutego 2022 roku.

Zdj. 20th Century Studios