Hiszpański hit HBO powróci z 2. sezonem. Jest nowa zapowiedź „30 srebrników”

Po niemal sześciu miesiącach przerwy HBO przypomniało widzom o 2. sezonie hiszpańskiego serialu „30 srebrników”. Hiszpańskojęzyczna produkcja oryginalna streamera powróci z nowymi epizodami tej jesieni, po tym jak debiutancki sezon debiutował przed trzema laty ku dobremu przyjęciu widzów i krytyków. Sprawdźcie, jak przedstawia się kolejna porcja odcinków.

Produkcja opowiada o tragicznym życiu księdza Vergary (w tej roli Eduard Fernández) – egzorcysty, boksera i byłego skazańca, który zostaje zesłany przez władze kościelne do położonej na odludziu hiszpańskiej wioskiVergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć.

Sprawdź też: Seriale HBO trafią na Netfliksa także w Polsce! Znamy pierwszy tytuł

W 2. sezonie większość mieszkańców miasta Pedraza jest zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. Elena leży pogrążona w śpiączce w ciemnym szpitalnym łóżku. Paco, targany wyrzutami sumienia, próbuje się nią opiekować, lecz nie jest to łatwe. W miarę jak wokół nich narasta groza, grupa bohaterów musi stawić czoła nowemu wrogowi. Jest to ktoś, kogo boi się go nawet sam diabeł...

Twórcą hiszpańskiego horroru HBO jest Álex de la Iglesia (również reżyser i współautor scenariusza). Wraz z nim tekst tworzy Jorge Guerricaechevarría. Na całość nowej serii złoży się 8 odcinków, z których każdy trwać będzie ok. 50 minut. Debiut 2. sezonu zaplanowano na październik.

Zdj. Max