Seriale HBO trafią na Netfliksa także w Polsce! Znamy pierwszy tytuł

Mamy już pewność, że ogłoszona na początku lipca sprzedaż oryginalnych seriali HBO platformie Netflix będzie dotyczyła także polskiego podwórka. Poznaliśmy właśnie pierwszy z tytułów wyprodukowany przez HBO, który zawita do oferty konkurencyjnego serwisu streamingowego.

Seriale HBO pojawią się na Netfliksie także w Polsce!

Nieco ponad dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się oficjalnie, że spółka Warner Bros. Discovery podpisała historyczną umowę z platformą Netflix. W ramach przełomowego kontraktu streamingowy gigant zapewnił sobie możliwość pokazania niektórych tytułów z biblioteki HBO. Pierwszym serialem, który trafił w Stanach Zjednoczonych do konkurencyjnego serwisu, okazał się tytuł Niepewne”. Zapowiedziano jednocześnie, że w najbliższym czasie Netflix pokaże też inne produkcje HBO takie jak: „Sześć stóp pod ziemią”, „Gracze”, „Pacyfik”, a także „Kompania braci”.

Sprawdź też: Kontrowersyjna scena z „Flasha” trafiła już do sieci. Wygląda jeszcze gorzej niż w kinie?

Już wówczas mówiło się, że umowa zawarta pomiędzy Warnerem i Netfliksem obejmie też zagraniczne rynki, ale nie mieliśmy pewności, czy będzie dotyczyła także Polski. Dzisiaj te wątpliwości zostały już rozwiane. W polskiej wersji Netfliksa pojawiła się bowiem zapowiedź serialu „Gracze”, produkcji emitowanej oryginalnie na HBO w latach 2015-2019, której gwiazdorem przez pięć sezonów był Dwayne Johnson. Do oferty polskiego Netfliksa serial ma trafić już 15 sierpnia.

gracze-na-netflix-min(1).jpg

Dodajmy, że aktualnie serial „Gracze” w całości pozostaje obecny w serwisie HBO Max i na ten moment nic nie wskazuje na to, żeby miał zostać usunięty z polskiej wersji platformy Warnera. W przypadku amerykańskiego rynku produkcje, na które licencje otrzymał Netflix, mają pozostać w ofercie serwisu Max, więc możliwe, że ten sam model jednoczesnej dystrybucji na obydwu platformach obejmie też Polskę.

zdj. Natalia Kononchuk / Depositphotos.com