Nie tylko „Zakonnica 2”! Wysyp horrorowych premier na Prime Video, HBO Max i Netflix

Piątek przyniósł wysyp filmowych premier w streamingu, z których najbardziej zadowoleni będą widzowie szukający horororowej rozrywki z okazji zbliżającego się Halloween. Nowe filmy grozy pojawiły się właśnie na platformach Netflix, HBO Max i Prime Video.

Horror na Halloween 2023 w streamingu. Jest w czym wybierać na Netflix, HBO Max i Prime Video

Najgłośniejszą premierą zaplanowaną w streamingu na 27 października jest horror „Zakonnica 2”. Film będący najświeższą odsłoną tak zwanego „Obecnowersum” trafił właśnie do oferty platformy streamingowej HBO Max, ale nie jest to bynajmniej jedyna premiera przygotowana przez ten serwis na weekend poprzedzający Halloween. Do serwisu zawitały dzisiaj jeszcze cztery inne tytuły nadające się na maraton grozy. Przede wszystkim należy wspomnieć o klasyku nad klasykami, horrorze, który odmienił filmowy świat i zamienił duży ekran w wyjątkowo brutalne miejsce. Chodzi oczywiście o „Teksańską masakrę piłą mechaniczną” z 1974 roku w reżyserii Tobe Hooper. Produkcja będąca jednym z pierwszych przedstawicieli slasherów określana jest jako jeden z  najbardziej kultowych filmów nie tylko w swoim gatunku, ale wręcz w całej kinematografii. Na HBO Max wpadły dzisiaj też trzy części horrorowej serii „Hostel”. Możecie więc postawić zarówno na żelazną klasykę, absolutną nowość, jak i coś pośrodku.

zakonnica 2 zdjecie z horroru

Horrorową nowością w klasztornym klimacie odpowiada dzisiaj też Netflix. Do oferty serwisu trafił hiszpański film oryginalny „Siostra Śmierć” zabierający nas do powojennej Hiszpanii, kiedy to Narcisa (Aria Bedmar), młoda nowicjuszka o nadprzyrodzonych siłach, przybywa do szkoły dla dziewcząt w dawnym klasztorze, aby podjąć się pracy nauczycielki. Swoje propozycje dla miłośników grozy ma też Prime Video.

Platforma należąca od Amazona prezentuje przede wszystkim dostęp do filmu „Barbarzyńcy”. Horrorowa nowość z Georginą Campbell i Billem Skarsgårdem w rolach głównych, które w streamingu debiutowała rok temu za pośrednictwem serwisu Disney+. Teraz dostępna jest natomiast tylko w ofercie Prime Video. Inną z nowości tego serwisu jest slasher „Kubuś Puchatek: Krew i Miód” nawiązując w niecodzienny sposób do literackiego pierwowzoru uroczym misiu ze Stumilowego Lasu.

Horrorowe premiery na Halloween:

  • „Teksańska masakra piłą mechaniczną” – do obejrzenia na HBO Max
  • „Zakonnica II” – do obejrzenia na HBO Max
  • „Hostel” – do obejrzenia na HBO Max
  • „Hostel 2” – do obejrzenia na HBO Max
  • „Hostel 3” – do obejrzenia na HBO Max
  • „Siostra Śmierć” – do obejrzenia na Netflix
  • „Sewu Dino” – do obejrzenia na Prime Video
  • „Barbarzyńcy” – do obejrzenia na Prime Video
  • „Puchatek: Krew i miód” – do obejrzenia na Prime Video

zdj. HBO Max / Netflix / Prime Video / Warner Bros.