„House of Gucci” – Kolejna porcja zdjęć z Lady Gagą i Adamem Driverem

Kilka dni temu do sieci trafiła pierwsza porcja zdjęć z planu filmu opowiadającego o zabójstwie Maurizio Gucciego. Po zdjęciach z malowniczego kurortu Gressoney-La-Trinité ekipa przeniosła się do Milanu. Zobaczcie, jak na zdjęciach wypadli Lady Gaga i Adam Driver.

Reżyserem filmu jest Ridley Scott, a scenariusz do filmu napisał Roberto Bentivegna na podstawie książki Sary Gay pod tytułem Forden The House of Gucci: Sensational Story of Murder, Madness, Glamour and Greed.

Maurizio Gucci był wnukiem Guccio Gucciego i szefem słynnego domu mody Gucci, ale sprzedał swoje akcje w 1993 roku za 170 milionów dolarów na rzecz grupy inwestycyjnej Investcorp. W 1995 roku, półtora roku po sprzedaży akcji, został zastrzelony na schodach przed swoim biurowcem w Mediolanie. Śledczy początkowo podejrzewali, że za śmierć Włocha odpowiedzialni są członkowie rodziny Guccich, którzy nie byli zadowoleni ze sprzedaży rodzinnego biznesu, ale ostatecznie okazało się, że zabójstwo mężczyzny zleciła jego była żona, Patrizii Reggiani, z którą Maurizio rozstał się po 12 latach małżeństwa w 1985 roku.

Lady Gaga wciela się w Patrizii Reggiani, a Maurizio Gucciego gra Adam Driver, z którym Scott pracował niedawno na planie filmu The Last Duel. Film zapowiadany jest jako dramat opowiadający o kulisach wielkiego biznesu, walki o wpływy i chciwości. Patrizia Reggiani została skazana na 29 lat więzienia, ale wyszła na wolność trzy lata temu po spędzeniu 18 lat za kratkami. Kobieta twierdziła przed sądem, że zabójstwo zostało zorganizowane przez wróżkę, która „wyczytała w jej myślach” chęć dokonania zemsty na byłym mężu.

zdj. Twitter/ladygaga