Howard Shore wróci do świata „Władcy Pierścieni”?

Po zakończeniu zdjęć do serialowej produkcji osadzonej w świecie „Władcy Pierścieni” studio Amazon rozpoczęło poszukiwanie kompozytora, który stworzy muzyczną oprawę do wyczekiwanej przez fanów produkcji. Najnowsze doniesienia zza kulis ujawniają, że negocjacje z wytwórnią prowadzi Howard Shore.

W serial „Władcy Pierścieni” nie zostali zaangażowani żadni twórcy  pracujący lata temu przy filmowej trylogii, ale może się to zmienić. Według najnowszych przecieków, studio Amazon chce, aby skomponowaniem muzyki do serialu zajął się Howard Shore pracujący przy trylogii Petera Jacksona. Za swoją muzykę do filmów Shore został nagrodzony trzema Oscarami. Pierwszego z nich zdobył w 2002 roku za muzykę do pierwszej z części trylogii, a kolejne dwa w 2004 roku za muzykę i piosenkę do trzeciej części serii.

Pierwszy sezon serialu „Władca Pierścieni” będzie miał swoją premierę w serwisie Prime Video już 2 września 2022 roku. Na początku przyszłego roku w Wielkiej Brytanii wystartują natomiast zdjęcia do drugiej serii. W głównej obsadzie serialu są: Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle i Tyroe Muhafidin. 

źródło: deadline.com / zdj. Amazon