Hugh Grant w gwiazdorskiej obsadzie filmu o fenomenie Pop-Tarts. Reżyseruje Jerry Seinfeld

Poznaliśmy obsadę filmu „Unfrosted”, za który jako reżyser i scenarzysta odpowie Jerry Seinfeld, współtwórca kultowego sitcomu „Kroniki Seinfelda”. Jedną z głównych gwiazd produkcji, obok samego reżysera, będzie Hugh Grant

Unfrosted” opowie o powstaniu i fenomenie słodkich lukrowanych chlebków znanych jako Pop-Tarts. Z popularnego za oceanem przysmaku Seinfeld żartował w ubiegłym roku w wywiadzie z New York Timesem:

Skąd [twórcy Pop-Tarts] widzieli, że będzie takie zapotrzebowanie na polukrowany, wypełniony owocami prostokąt, w kształcie pudełka, w które jest zapakowany, o wartościach odżywczych takich samych jak pudełko, w które jest zapakowany?

Seinfeld, który odpowiada zarówno za reżyserię, jak i scenariusz filmu (wraz ze Spikiem Ferestenem i Barrym Marder) tłumaczył, że pomysł na produkcję o kultowych słodyczach pojawił się podczas koronawirusowego lockdownu. „Utknąłem w domu, skazany na oglądanie smutnych twarzy w telewizji i pomyślałem sobie, że to idealny czas, by stworzyć coś naprawdę głupkowatego. A więc wzięliśmy dowcip o Pop-Tarts z mojego stand-upu na Netfliksie i przekszałciliśmy go w ogromą, szaloną pełnometrażową komedię” – opowiadał w rozmowie z Timesem. 

Z nowego raportu o produkcji dowiedzieliśmy się, że na ekranie, poza Hugh Grantem, pojawią się też Melissa McCarthy („Dziewięcioro nieznajomych”), James Marsden („Westworld”), Amy Schumer („Wykolejona”) i Jim Gaffigan („Luca”). „To będzie opowieść o ambicji, zdradzie, cukrze i groźnych mleczarzach” – czytamy w nowej zapowiedzi. 

Prace produkcyjne nad „Unfrosted” mają wkrótce wystartować. Seinfeld zajmie się produkcją w ramach kontraktu, który podpisał w 2017 roku z Netfliksem. W ramach porozumienia z gigantem streamingowym, komik przygotował między innymi stand-upy „Jerry Before Seinfeld”, „23 Hours to Kill” i program „Comedians in Cars Getting Coffee”.

źródło: Deadline / zdj. Miramax