Hulu zamawia realizację psychodramatu „Saint X” na motywach powieści Alexis Schaitkin

Platforma Hulu zamówiła realizację serialu będącego ekranizacją powieści psychologicznej „Saint X” amerykańskiej pisarki Alexis Schaitkin. Jako scenarzystka, za adaptację odpowie Leila Gerstein („Opowieść podręcznej”, „Plotkara”).

Seria opisywana jest jako dramat opowiedziany z perspektywy wielu zróżnicowanych postaci i czasów akcji. Fabuła przedstawia okoliczności śmierci młodej kobiety podczas pozornie idealnych wakacji na Karaibach. Tajemnicze zabójstwo kobiety ma przy tym niemożliwy do przewidzenia efekt domino, a próba przepracowania traumy popycha jej siostrę w stronę poszukiwań prawdy.

Sprawdźcie też: Nowy film Rona Howarda z Viggo Mortensenem zachwycił testową widownię.

Na serial limitowany złoży się łącznie osiem odcinków. Reżyserią zajmie się Dee Rees, która ma w dorobku wyróżniony nominacją do Oscara scenariusz do filmu „Mudbound” z 2017 roku. Wraz z Gerstein, Rees będzie też producentką wykonawczą projektu. W realizację zaangażowane są studia Anonymous Content, DreamCrew Entertainment oraz ABC Signature. Powieść będąca bazą dla scenariusza ukazała się za oceanem na początku 2020 roku, stając się zarazem literackim debiutem Schaitkin.

Źródło: Variety / zdj. Celadon Book