Hunter Schafer dołącza do Anne Hathaway w obsadzie nowego filmu twórcy „Zielonego Rycerza” i „Ghost Story”

Powiększyła się obsada popowo-muzycznego filmu pt. „Mother Mary” w reżyserii Davida Lowey'ego, twórcy tak cenionych tytułów jak „Ghost Story” czy „Zielony Rycerz. The Green Knight”. W ekipie aktorskiej właśnie zameldowała się Hunter Schafer, czyli ekranowa Jules z serialu „Euforia”. Projekt powstaje dla studia A24.

Projekt zapowiadany jest jako „popowy epos w konwencji melodramatu”. Film opowie historię pewnej piosenkarki (w tej roli Anne Hathaway), która nawiązuje relację z kultową projektantką mody. Naprzeciw aktorki z „Diabeł się u Prady” zobaczymy Michaelę Coel, gwiazdę „Mogę cię zniszczyć”. Schafer przypadła kreacja Hildy, asystentki Sam, czyli postaci granej przez Coel. 

Sprawdź też: Starcie z amerykańskim systemem imigracyjnym w zwiastunie nowej komedii A24

Sfinansowaniem filmu, wraz z A24, zajmie się Topic Studios („Spencer”, „Nanny”). Lowery wyreżyseruje „Mother Mary” na podstawie skryptu własnego autorstwa. Za ścieżkę dźwiękową odpowie jego stały współpracownik Daniel Hart. Z koeli Jack Antonoff i Charli XCX napiszą kilka oryginalnych piosenek. Film jest trzecim wspólnym projektem reżysera i studia A24. 

Źródło: Deadline / Zdj. HBO