„Igrzyska śmierci” sięgają w przeszłość. Pierwsza zapowiedź filmu „The Ballad of Songbirds and Snakes”

Lionsgate udostępnił w sieci pierwszy teaser widowiska „The Ballad of Songbird and Snakes”, czyli prequela serii „Igrzyska Śmierci”. Poznaliśmy też datę premiery. Na film trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Nowa odsłona cyklu fantasy bazuje na ostatniej powieści amerykańskiej pisarki Suzanne Collins, wydanej w Polsce pod tytułem „Ballada ptaków i węży”. Opowieść koncentruje się na losach Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta i głównego antagonisty filmowej trylogii, którego grał Donald Sutherland. Film pokaże, jak będący wówczas nastolatkiem Coriolanus doszedł do władzy, pozbył się swoich największych przeciwników chcących, podobnie jak on, sięgnąć po władzę absolutną. Akcja filmu rozgrywa się na 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części sagi i dziesięć lat po tak zwanym okresie Mrocznych Dni, podczas którego doszło do buntu Dystryktów przeciwko Kapitolowi. Wybuch rewolucji doprowadził w ostateczności do rozpoczęcia Głodowych Igrzysk, w których kilkadziesiąt lat później wzięła udział Katniss Everdeen grana przez Jennifer Lawrence.

Powieść na język filmowy przełożył Michael Arndt pracujący nad scenariuszem do filmu „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”. Arndt ma na swoim koncie także scenariusze do filmów „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” (w tym przypadku napisał wstępny tekst, zastąpiony później scenariuszem Lawrence'a Kasdana i J.J. Abramsa), „W głowie się nie mieści”, „Toy Story 3”. Wyreżyserowaniem filmu zajął się z kolei Francis Lawrence odpowiadający za reżyserię trzech z czterech filmów głównej serii.

Premierę „Ballada ptaków i węży” zaplanowano dopiero na 17 listopada przyszłego roku.

zdj. Lionsgate