Poznaliśmy czas trwania filmu „Morbius”. Będzie dłużej od drugiego „Venoma”

Dzięki informacjom udostępnionym przez sieć amerykańskich kin Cinemark poznaliśmy metraż kolejnego widowiska Sony, opartego na komiksach Marvela. Wygląda na to, że „Morbius” z Jaredem Leto w roli głównej liczyć będzie sobie nieco ponad dziesięć minut więcej od niedawnego „Venoma 2: Carnage”. 

Czas trwania „Morbiusa” wynosi 108 minut, czyli nieco więcej od krótkiego sequela „Venoma”, który potrwał zaledwie godzinę i 37 minut. W przypadku filmu w reżyserii Andy'ego Serkisa, niewielki metraż przełożył się na zawrotne tempo, które nie spodobało się części krytyków, zaangażowanych w omawianie produkcji. Dodajmy, że przy metrażu zamykającym się w godzinie i 48 minutach, „Morbius” plasuje się niżej od pierwszego „Venoma” z 2018 roku, który liczył sobie 112 minut.

Nie przekraczając dwugodzinnego metrażu, widowiska Sony Pictures stanowią pewną rzadkość w dziedzinie bieżących superbohaterskich blockbusterów. Dla porównania, spośród dwudziestu siedmiu filmów, zaliczających się do Marvel Cinematic Universe, zaledwie sześć trwa mniej niż dwie godziny. Do krótszych rozdziałów MCU zaliczają się: „Hulk”, pierwsze dwie części „Thora”, „Ant-Man”, „Doktor Strange” oraz „Ant-Man i Osa”. Z kolei ostatni film Sony, osadzony w kinowym uniwersum Marvela, czyli „Spider-Man: Bez drogi do domu” liczy sobie rekordowe dwie godziny i 28 minut

Sprawdźcie też: Filmy i seriale Marvela na 2022 rok. Lista premier w kinach i na Disney+.

Przypomnijmy, że premiera „Morbiusa” została zaplanowana na 28 stycznia przyszłego roku. Głównym bohaterem filmu jest Michael Morbius próbujący znaleźć lekarstwo na niezwykle rzadką chorobę krwi. W wyniku eksperymentu bohater zmienia się w wampira, zyskując umiejętność latania, leczenia się, większą siłę, kły i lepszy węch. Teraz będzie musiał znaleźć sposób, aby opanować swoją rządzę krwi. 

Źródło: CBR / zdj. Sony Picutres