Spotify podnosi ceny w Polsce! Wszystkie plany premium ostro w górę

Podwyżki w świecie streamingowej rozrywki dotarły właśnie do serwisu Spotify. Najpopularniejsza platforma oferująca dostęp do utworów muzycznych oraz podcastów ogłosiła podniesienie ceny swojego swoich wszystkich planów Premium. Podwyżka dotyczy polskich użytkowników.

Ceny Spotify w górę. W Polsce drożeją wszystkie plany Premium

Spotify rozpoczęło rozsyłanie informacji o wprowadzonej dzisiaj podwyżce ceny za abonament premium. W lipcu tego roku firma wprowadziła podwyżki z kilku krajach na świecie, ale wówczas na liście nie znalazła się Polska. W nowy rok wchodzimy jednak z podniesioną ceną za usługi serwisu umożliwiającego nam słuchanie muzyki i podcastów.

Do tej pory w Polsce cena miesięcznej subskrypcji planu Premium dla jednego użytkownika wynosiła 19,99 zł, plan Duo kosztował z kolei 24,99 zł, za plan Family trzeba było zapłacić 29,99 zł, a najtańszą ofertę skierowaną do Studentów wyceniano na 9,99 zł. To już jednak przeszłość. Od 8 stycznia 2024 Spotify wprowadziło zmianę wysokości miesięcznej opłaty za wszystkie subskrypcje Premium.

Spotify cena w polsce premium

Ile teraz kosztuje Spotify? Cena planów Premium w Polsce

Najdroższa z nich, czyli Family podrożała do 37,99 zł. Jest to jednocześnie pierwsza w historii aktualizacja ceny tego planu i jak twierdzi Spotify, jest ona konieczna, ze względu na wzrost ponoszonych przez firmę kosztów operacyjnych. Cena pozostałych planów wynosi od dzisiaj: 23,99 zł w przypadku planu Individual, 12,99 zł w przypadku planu Student i 30,99 zł w przypadku planu Duo.

Wyższe ceny obejmują już teraz wszystkich nowych klientów, a w przypadku osób posiadających aktywny abonament, ich wprowadzenie zostanie opóźnione o dwa miesiące, do kwietnia. Jednocześnie Spotify zwraca się do swoich użytkowników z prośbą o zaakceptowanie nowej ceny do 31 marca 2024 roku. Jeśli do tego czasu nie zaakceptujecie nowych warunków cenowych, wraz z nadejściem kwietniowego okresu rozliczeniowego utracicie dostęp do wszystkich korzyści Premium. Zaakceptować nowe warunki cenowe możecie po otrzymaniu wiadomości mailowej od Spotify poprzez kliknięcie przycisku „Akceptuję”.

zdj. depositphotos / Spotify