Leonardo DiCaprio dostał gigantyczną wypłatę za rolę w „Czasie krwawego księżyca”

Leonardo DiCaprio od lat jest jednym z najlepiej opłacanych aktorów w Hollywood. Za udział w najnowszym filmie Martina Scorsese gwiazdor „Titanica” odebrał kolosalną wręcz gażę, która stanowi jedną piątą całego budżetu filmu!

Leonardo DiCaprio zarobił 40 mln dolarów za ostatnią rolę. Ile wynosi jego rekord?

Czas krwawego księżyca” nie zostanie największym kinowym hitem tego roku. Co więcej, nie będzie też wcale najlepiej zarabiającym filmem października. Szósty wspólny projekt DiCaprio i Scorsese powstawał jednak dla platformy Apple TV+, która dopiero na późniejszym etapie zdecydowała się jednak na wprowadzenie go do szerokiej dystrybucji. Technologiczny gigant traktuje, póki co swój streamingowy serwis jako inwestycję i nie szczędzi dolarów w inwestowanie w seriale oraz filmy. Na budżet filmu z Leonardem DiCaprio przeznaczono około 200 mln dolarów i jak się właśnie okazało spora część tej kwoty to sama gaża głównego gwiazdora.

W zeszłym roku donoszono, że aktor otrzyma wypłatę na poziomie 30 mln dolarów za udział w filmie, ale teraz okazało się, że kwota ta wynosić ma jednak 40 mln dolarów, czyli jedną piątą budżetu! Na chwilę przed trzecim weekendem obecności w kinach „Czas krwawego księżyca” miał na swoim amerykańskim koncie 55 mln dolarów. Globalnie film zebrał natomiast od widzów 122 mln dolarów.

Leonardo DiCaprio od wielu lat znajduje się wśród najlepiej opłacanych gwiazd z Hollywood. Aktor mający na koncie Oscara za rolę w „Zjawie” największą wypłatę otrzymał przy okazji swojej współpracy z Christopherem Nolanem. Za występ w „Incepcji” odebrał czek opiewający na kwotę 50 mln dolarów. Z kolei za rolę w filmie „Nie patrz w górę” od platformy Netflix wypłacono mu 30 mln dolarów wynagrodzenia. W ostatnich latach najmniej zarobił właśnie za rolę, która ostatecznie przyniosła mu jak na razie jedynego Oscara – praca z Alejandro Gonzálezem Iñárritu wyceniona została przez studio na 20 mln dolarów.

źródło: puck.news zdj. Paul Smith / depositphotos