Ile sezonów będzie miał serial „The Boys”? Amazon mocno rozwija uniwersum

Amazon przedłużył niedawno swój hitowy serial „The Boys” na piąty sezon, który początkowo miał być w zamyśle twórcy jego ostatnią odsłoną. Jeśli jednak cały czas nie macie dosyć brutalnych i krwawych historii z superbohaterami w tle, to mamy dla Was dobrą wiadomość, bo Eric Kripke nie chce już deklarować, że skończy się na pięciu seriach.

Serial „The Boys” nie zakończy się po pięciu sezonach?

Serialowe uniwersum „The Boys” należy do jednym z najpopularniejszych marek w dorobku platformy streamingowej Prime Video i Amazon nie chce z nie go rezygnować. Wręcz przeciwnie, niedawno ogłosił, że produkcja otrzymała już zamówienie na piąty sezon, a pełną parą postępują przygotowania do stworzenia drugiego sezonu spin-offu Pokolenie V oraz kolejnego rozwinięcia w ramach serialu, który zabierze nas do Meksyku.

Cztery lata temu showrunner „The Boys” Eric Kripke został zapytany o to, na ile sezonów została rozplanowana serialowa produkcja bazująca na komisach Gartha Ennisa i przekonywał wówczas, że pięć sezonów wydaje się najbardziej prawdopodobnym i pożądanym przez niego scenariuszem. Już wtedy scenarzysta miał jednak wątpliwości, czy powinien podawać konkretną liczbę, bo w przypadku swojego poprzedniego serialu „Nie z tego świata” też zakładał, że skończy się na pięciu seriach, a ostatecznie finał nadszedł dopiero po 15 sezonach.

Sprawdź też: Cillian Murphy zapowiada powrót „Peaky Blinders”! „Ten film jest dla fanów”.

The Boys nowy sezon

Po tym, jak Amazon przedłużył „The Boys” na piątą serię Kripke postanowił już definitywnie zmienić swoje nastawienie do otwartego deklarowania, ile sezonów może liczyć dana produkcja. „Od tego czasu nauczyłem się, żeby siedzieć cicho jako osoba, która, i to bez hiperboli, dosłownie myli się najmocniej w całej branży, co do tego, ile sezonów powinien trwać jego serial” – powiedział w wywiadzie dla Inverse. „Ktoś mi na to zwrócił uwagę, a ja na to: Masz rację. To niedorzeczne. Muszę trzymać gębę na kłódkę. I tak zrobię”.

Wygląda więc na to, że „The Boys” również szybko się nie skończą, bo Amazonowi zależy na tym, aby serial był dalej rozwijany i przyciągała kolejnych widzów do platformy Prime Video. Jeden z szefów studia sugerował niedawno, że serial nie zakończy się w najbliższym czasie i twierdził, że cały czas trwają rozmowy na temat dalszego rozwijania uniwersum. „Powiem tak: Eric od lat miał wizję, dokąd to wszystko zmierza, i ciągle o tym rozmawiamy. Rozmawiamy ciągle o tym, co będzie dalej” – tak Vernon Sanders, dyrektor Amazona przekonywał wszystkich fanów serialu we wrześniu zeszłego roku.

źródło: inverse.com