Ile trwała pierwotna wersja reżyserskiej „Ligi Sprawiedliwości”? Snyder odpowiada

Wygląda na to, że dla Zacka Snydera dzień bez kolejnej informacji na temat jego wersji reżyserskiej „Ligi Sprawiedliwości” byłby dniem straconym. Reżyser niedawno pokazał zdjęcie przedstawiające pojemniki na taśmę filmową z tak zwaną wersją „Snyder Cut”, czym ujawnił jej czas trwania. Dzisiaj reżyser doprecyzował, że czas ten odnosił się do wersji już zmontowanej i zdradził przy okazji, jak dużo materiału zostało pierwotnie stworzone.

Na pojemnikach z taśmami, które pokazał ostatnio Snyder, mogliśmy zobaczyć, że czas trwania filmu „J.L. Director's Cut” wynosi 214 minut. Wielu miało jednak wątpliwości, czy ujawniony czas dotyczy już wersji zmontowanej, czy może odnosi się do czasu trwania całego materiału, który został nagrany. Wątpliwość taką wyraził między innymi  amerykański dziennikarz magazynu Forbes, Scott Mendelson, który zasugerował na swoim Twitterze, że 214 minut liczy zapewne wersja przed montażem tak zwana assembly cut. Sam Snyder szybko zareagował na tę wiadomość i odpowiedział, że wersja przed montażem trwała prawie 5 godzin!

Cięcie montażowe składa się z materiału filmowego, który został nagrany na planie, ale nie został poddany ostatecznemu montażowi i wszystkim cięciom. W przypadku filmu o dużym budżecie cięcie montażowe często nie obejmuje też gotowych efektów specjalnych.

snyder-313-tw-min.jpg

źródło: zdj. Warner Bros.